Wesołych Świat Bożego Narodzenia
sobota, 23 grudnia 2017 11:36

 
Rada Krajowa PO
sobota, 16 grudnia 2017 20:54

 
Współpraca różnych środowisk odpowiedzią na zawłaszczanie samorządu przez PiS i majstrowania przy ordynacji.
poniedziałek, 27 listopada 2017 21:55

Konferencja prasowa Przewodniczącego Grzegorz SchetynaSławomir NeumannAlicja Chybicka oraz Borys Budka we #Wrocław.

Prof. Alicja Chybicka jest wspólną kandydatką Platformy i ruchów miejskich we Wrocławiu. Współpraca różnych środowisk musi być odpowiedzią na próbę zawłaszczenia samorządu przez PiS i ich majstrowania przy ordynacji wyborczej. #wybory2018

 

 
Nasze propozycje dla służby zdrowia.
wtorek, 24 października 2017 21:02

 
Polska Samorządna - poznajcie nasz program
sobota, 21 października 2017 00:00

To najważniejsze wybory samorządowe w historii. Zadecydują, czy samorząd terytorialny w Polsce w ogóle przetrwa. Dziś stoimy przed alternatywą: albo Polska scentralizowana, w której o wszystkim decyduje się przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, albo Polska samorządna, gdzie obywatele sami decydują o swoich małych ojczyznach.

My opowiadamy się za tym drugim modelem. Przedstawiamy wizję Polski samorządnej, skoncentrowanej na obywatelach i ich sprawach, w której żadna władza nikomu nie mówi, jak ma żyć, ale pomaga w rozwoju. Chcemy Polski silnej swoimi regionami, umiejącej wykorzystać ich unikalne przewagi i solidarnie wspierającej je tam, gdzie tego potrzeba. W Polsce samorządnej to człowiek jest na pierwszym miejscu. Nie abstrakcyjna transformacja i sztuczna modernizacja, ale właśnie człowiek.

Realizacja naszego programu jest rozpisana na kilka lat. Wybory samorządowe to tylko pierwszy, ale bardzo ważny krok.

Silne samorządy lepiej zadbają o bezpieczeństwo obywateli i czyste powietrze. Przejmą więcej odpowiedzialności za edukację, by zagwarantować dobre kształcenie wszystkim dzieciom. Samorządy zapewnią też większy dostęp do kultury oraz lepszą opiekę dla najsłabszych. Nikogo nie można zostawiać z tyłu.

Silne samorządy dostosują swoją pracę do oczekiwań obywateli, począwszy od zmian najbardziej oczywistych, takich jak dostosowanie czasu pracy urzędów do potrzeb mieszkańców. W całej administracji będzie obowiązywać jedna, naczelna zasada: to państwo dopasowuje się do obywatela, a nie na odwrót.

Zreformowane i wzmocnione finansowo samorządy będą mogły więcej zainwestować w transport publiczny, lepszą opiekę medyczną dla mieszkańców, powszechnie dostępną kulturę, odnowę centrów miast i modernizację obszarów wiejskich. Więcej pieniędzy w samorządach to także lepsze wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i stypendia dla młodych.

Decentralizacja i wzmocnienie samorządu, które dziś proponujemy, to początek budowy nowej Polski. Bardziej sprawiedliwej, dbającej o wszystkich obywateli i zarazem nowoczesnej, europejskiej. Chcemy, żeby za trzy dekady Polska była europejskim liderem wśród państw gwarantujących swoim obywatelom dobre, satysfakcjonujące życie w dobrze zorganizowanym społeczeństwie.

Budujmy taką Polskę wspólnie, już od dziś!

POBIERZ PROGRAM

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 51