Gala wręczenia nagród Konkursu Lady D
środa, 21 września 2016 20:28

 
Wizyta Dalajlamy XIV we Wrocławiu
poniedziałek, 19 września 2016 21:21

Dalajlama XIV Tenzin Giaco jest już we Wrocławiu. Wylądował dzisiaj na wrocławskim lotnisku. We wtorek rozpocznie oficjalną wizytę w stolicy Dolnego Śląska. Poza Wrocławiem odwiedzi również wpisany na listę UNESCO kościół Pokoju w Świdnicy. Dzisiaj spotkał się między innymi z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Tybetu, którego członkiem jest profesor Alicja Chybicka.

 

Jego Świątobliwość Dalajlama XIV będzie gościł we Wrocławiu 20 i 21 września. Wizyta jest związana z tym, że nasze miasto jest w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury.

Podczas wizyty Dalajlama XIV spotka się w ratuszu z radnymi Rady Miejskiej Wrocławia, władzami samorządu, przedstawicielami uczelni, artystami oraz z młodzieżą w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie tematem przewodnim będzie hasło ?Nasze marzenia o wolności?. Uczestniczyć również będzie w międzyreligijnym spotkaniu w kościele Pokoju w Świdnicy.

 

Ze względu na bardzo krótką wizytę nie jest przewidziane otwarte spotkanie z Dalajlamą. Wizytę w ratuszu będzie można oglądać online na naszej stronie.

Przywódca Tybetańczyków gościł we Wrocławiu dwa razy.


W 2008 roku był w Polsce na zaproszenie marszałka senatu Bogdana Borusewicza i uczestniczył w obchodach 25-lecia przyznania Lechowi Wałęsie Nagrody Nobla. Podczas tej wizyty odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia ?Civitate Wratislaviensi Donatus 2008?. W uzasadnieniu decyzji podkreślano, że to wyraz szacunku i podziwu dla konsekwencji, z jaką przeciwstawia się on stosowaniu przemocy, opowiada się za rozwiązaniami pokojowymi, buduje dialog między religiami.

We wrześniu 2010 roku Dalajlama przyjechał do Wrocławia po raz drugi. Stolica Dolnego Śląska była jedynym miastem w Polsce, które odwiedził podczas jesiennego pobytu w Europie. Wrocław wybrał z 85 innych propozycji.

 

Wówczas, między innymi, obejrzał wystawę poświęconą 30-leciu NSZZ ?Solidarność?, w Hali Stulecia wygłosił wykład dla sześciu tysięcy słuchaczy. Mówił o swoich najważniejszych zobowiązaniach dotyczących propagowania fundamentalnych ludzkich wartości, namawiania ludzi do dążenia do szczęścia bez uzależniania się od dóbr materialnych i szukania harmonii w sobie. Podkreślał istotę wzajemnego szacunku i dążenia do harmonii wszystkich religii świata. Po raz drugi odwiedził Dzielnicę Czterech Świątyń. Spodobało mu się ? jak mówił ? że cztery wyznania, cztery świątynie funkcjonują obok siebie i nikomu to nie przeszkadza, nie prowadzi do sporów na tle religijnym.

Dalajlama XIV Tenzin Giaco (Tenzin Gyatso) urodził się w 1935 roku w chłopskiej rodzinie w chińskiej prowincji Qinghai. Dwa lata później rozpoznano w nim ?tulku? ? kolejne wcielenie trzynastu poprzednich dalajlamów. Od czasu upadku powstania Tybetańczyków w 1959 roku przebywa na emigracji w Indiach, gdzie w Dharamsali kieruje emigracyjnym rządem swojego kraju (Tybet obecnie jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej). W 1989 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Polskę odwiedził pięć razy.

 

wroclaw.pl

 
35 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZEBRANYCH PODCZAS Poland Business Run
poniedziałek, 05 września 2016 20:41

Uczestnicy Poland Business Run już od pięciu lat zabierają pieniądze dla osób niepełnosprawnych. W tym roku organizatorzy zaprosili do współpracy Fundację ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową?. Dzięki ich wsparciu udało nam się zebrać aż 35 tysięcy złotych, dzięki którym pomożemy dwojgu naszym podopiecznym.

W biegu Wrocław Business Run, którego ambasadorską była Martyna Wojciechowska, wzięło udział aż 1500 osób. To pracownicy wrocławskich firm i korporacji, którzy wystąpili w kilkuosobowych zespołach. Dzięki biegaczom na konto Fundacji trafiło aż 35 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną podzielone między naszych dwóch podopiecznych, którym pomogą w zakupie protezy i rehabilitacji.

 

Kasia Sobczak będzie mogła dołożyć pieniądze do zakupu profesjonalnej i nowoczesnej protezy nogi. 22-letnia wrocławianka kilka lat temu zachorowała to nowotwór złośliwy kości udowej. Przez chorobę musiała przejść amputację nogi. Dziewczyna nie poddała się chorobie. Szybko zaczęła chodzić o kulach, gdy tylko usłyszała o pływaniu dla niepełnosprawnych i wszystko się odmieniło. Zaczęła trenować pływanie w klubie WZSN START Wrocław i dziś zdobywa najważniejsze wyróżnienia na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Dzisiaj studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Optymistycznie patrzy w przyszłość, zaraża entuzjazmem.

 

Drugim podopiecznym, któremu pomogą pieniądze zebrane podczas Wrocław Business Run jest 11-letni Adam Sadownik. W 2014 roku lekarze zdiagnozowali u niego chłoniaka wielokomórkowego. Choroba oraz bardzo agresywne leczenie wywołało u chłopca udar mózgu, na skutek czego musiał od nowa uczyć się chodzić i mówić. Dziś Adaś wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, która pozwoli mu wrócić do pełnej sprawności. Rehabilitacja będzie możliwa dzięki pieniądzom z wrocławskiego biegu.

 

Źródło: naratunek.org

 
WROCŁAWIANIE POKAZALI SERCE DZIECIOM CHORYM NA RAKA
poniedziałek, 05 września 2016 20:38

Wielkie serce, które stworzyło ponad czterystu wrocławian, gwiazdy polskich programów talent-show, wojskowa orkiestra reprezentacyjna, patrol konny Straży Miejskiej i grupy artystyczne z całego Dolnego Śląska ? tak wyglądał piąty Korowód Nadziei, który odbył się w sobotę, 3 września. Dzięki uczestnikom imprezy udało się zebrać 39 000 zł!

 

W sobotę głównymi ulicami Wrocławia przeszedł Korowód Nadziei. Wielką paradę, do której jak co roku włączyło się kilka tysięcy wrocławian, zorganizowała Fundacja ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową? oraz Straż Miejska Wrocławia. Uczestnicy marszu doszli do Placu Gołębiego na Rynku, gdzie wystąpiły dla nas między innymi gwiazdy polskich programów talent-show. Na scenie zagrał Dziubek Band znany z Must Be The Music, a zaśpiewały Alicja Janosz, która podbiła serca widzów Idola i Adrianna Styrcz, która wystąpiła w X Factor. Byli z nami również: formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, akrobaci z grupy Enigma i Dare Dance Company, szczudlarze i mażoretki.

 

W tym roku Korowód był niezwykły, bo podczas imprezy na Rynku została zorganizowana wielka społeczna akcja, która miała pokazać dzieciom chorym na raka, jak dużo jest ludzi, którzy je wspierają. Udało się to dzięki blisko czterystu osobom, które stanęły w ogromnym sercu wyrysowanym przed sceną. Każdy z uczestników akcji trzymał w ręku czerwony karton. Na znak konferansjera wszyscy podnieśli kartki do góry i w ten sposób powstało czerwone serce o powierzchni niemal 90 metrów kwadratowych. Uczestnicy zostali sfilmowani i sfotografowani z lotu ptaka.

 

Organizowany już po raz piąty Korowód Nadziei jest nie tylko plenerową imprezą charytatywną, ale też wielkim świętem dla Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. Te barwne i wesołe pochody organizowane na początku września pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom Fundacja może mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania. Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie.

 

Źródło: naratunek.org

 
Bp Ignacy Dec laureatem Lodołamacza Specjalnego 2016
poniedziałek, 05 września 2016 00:00

Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji ?Lodołamacz Specjalny 2016? został bp Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego
Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Lodołamacz Specjalny" jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Odbieram to wyróżnienie jako nagrodę dla Kościoła katolickiego. W naszym społeczeństwie zmieniają się świadomość i podejście do osób niepełnosprawnych, niemniej jednak jest jeszcze dużo do zrobienia. Dziękuję, że Kapituła Dolnośląsko-Opolskiej edycji doceniła nasz niewielki wkład w promowanie osób, które borykają się z różnymi trudnościami z racji na swoją niepełnosprawność. To wyróżnienie jeszcze bardziej motywuje do dalszego lepszego działania ? mówił Biskup Świdnicki, odbierając statuetkę.

 

Nagroda ?Lodołamacze? przyznawana jest od jedenastu lat za przełamywanie uprzedzeń związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych oraz za wybitne dokonania na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 435 pracodawców. Lodołamacze to osoby, instytucje, firmy, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

 

lodolamacze.info/niedziela.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 51