Czarny Protest
poniedziałek, 03 października 2016 00:00

 
Dolnośląska Gala Lady D
poniedziałek, 26 września 2016 00:00

26 września odbyła się Dolnośląska Gala Lady D im. Krystyny Bochenek. Celem konkursu Lady D jest uhonorowanie kobiet z niepełnosprawnościami, które wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw. Kapituła wybierała laureatki w pięciu kategoriach: dobry start, kultura i sztuka, sport, życie społeczne oraz życie zawodowe. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Kapituła Konkursu, której członkami byli posłowie na Sejm RP Alicja Chybicka, Joanna Augustynowska, Elżbieta Stępień i Sławomir Piechota, prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Alicja Szatkowska, prezes Stowarzyszenia ?Tęcza? w Oławie Wiesława Pohoriło oraz Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych Bartłomiej Skrzyński uhonorowali następujące osoby:


I Kategoria Dobry Start
Laureatka: Alicja Więch
Laureatka: Angelika Kosatka


II Kategoria Kultura i Sztuka
Laureatka: Elżbieta Wyskiel
Wyróżnienie: Katarzyna Rozdolska


III Kategoria Sport
Laureatka: Lucyna Kronobys
Wyróżnienie: Katarzyna Sobczak


IV Kategoria Życie Społeczne
Laureatka: Katarzyna
Wyróżnienie:
Bożena Łoposzko
Ewa Kazimierczak-Wojtasiewicz


V Kategoria Życie Zawodowe
Laureatka: Joanna Sagan
Wyróżnienie: Judyta

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategorii na etapie regionalnym zakwalifikowały się do konkursu ogólnopolskiego.

 
Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej
sobota, 24 września 2016 11:31

 
Gala wręczenia nagród Konkursu Lady D
środa, 21 września 2016 20:28

 
Wizyta Dalajlamy XIV we Wrocławiu
poniedziałek, 19 września 2016 21:21

Dalajlama XIV Tenzin Giaco jest już we Wrocławiu. Wylądował dzisiaj na wrocławskim lotnisku. We wtorek rozpocznie oficjalną wizytę w stolicy Dolnego Śląska. Poza Wrocławiem odwiedzi również wpisany na listę UNESCO kościół Pokoju w Świdnicy. Dzisiaj spotkał się między innymi z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Tybetu, którego członkiem jest profesor Alicja Chybicka.

 

Jego Świątobliwość Dalajlama XIV będzie gościł we Wrocławiu 20 i 21 września. Wizyta jest związana z tym, że nasze miasto jest w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury.

Podczas wizyty Dalajlama XIV spotka się w ratuszu z radnymi Rady Miejskiej Wrocławia, władzami samorządu, przedstawicielami uczelni, artystami oraz z młodzieżą w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie tematem przewodnim będzie hasło ?Nasze marzenia o wolności?. Uczestniczyć również będzie w międzyreligijnym spotkaniu w kościele Pokoju w Świdnicy.

 

Ze względu na bardzo krótką wizytę nie jest przewidziane otwarte spotkanie z Dalajlamą. Wizytę w ratuszu będzie można oglądać online na naszej stronie.

Przywódca Tybetańczyków gościł we Wrocławiu dwa razy.


W 2008 roku był w Polsce na zaproszenie marszałka senatu Bogdana Borusewicza i uczestniczył w obchodach 25-lecia przyznania Lechowi Wałęsie Nagrody Nobla. Podczas tej wizyty odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia ?Civitate Wratislaviensi Donatus 2008?. W uzasadnieniu decyzji podkreślano, że to wyraz szacunku i podziwu dla konsekwencji, z jaką przeciwstawia się on stosowaniu przemocy, opowiada się za rozwiązaniami pokojowymi, buduje dialog między religiami.

We wrześniu 2010 roku Dalajlama przyjechał do Wrocławia po raz drugi. Stolica Dolnego Śląska była jedynym miastem w Polsce, które odwiedził podczas jesiennego pobytu w Europie. Wrocław wybrał z 85 innych propozycji.

 

Wówczas, między innymi, obejrzał wystawę poświęconą 30-leciu NSZZ ?Solidarność?, w Hali Stulecia wygłosił wykład dla sześciu tysięcy słuchaczy. Mówił o swoich najważniejszych zobowiązaniach dotyczących propagowania fundamentalnych ludzkich wartości, namawiania ludzi do dążenia do szczęścia bez uzależniania się od dóbr materialnych i szukania harmonii w sobie. Podkreślał istotę wzajemnego szacunku i dążenia do harmonii wszystkich religii świata. Po raz drugi odwiedził Dzielnicę Czterech Świątyń. Spodobało mu się ? jak mówił ? że cztery wyznania, cztery świątynie funkcjonują obok siebie i nikomu to nie przeszkadza, nie prowadzi do sporów na tle religijnym.

Dalajlama XIV Tenzin Giaco (Tenzin Gyatso) urodził się w 1935 roku w chłopskiej rodzinie w chińskiej prowincji Qinghai. Dwa lata później rozpoznano w nim ?tulku? ? kolejne wcielenie trzynastu poprzednich dalajlamów. Od czasu upadku powstania Tybetańczyków w 1959 roku przebywa na emigracji w Indiach, gdzie w Dharamsali kieruje emigracyjnym rządem swojego kraju (Tybet obecnie jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej). W 1989 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Polskę odwiedził pięć razy.

 

wroclaw.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 52