WROCŁAWIANIE POKAZALI SERCE DZIECIOM CHORYM NA RAKA
poniedziałek, 05 września 2016 20:38

Wielkie serce, które stworzyło ponad czterystu wrocławian, gwiazdy polskich programów talent-show, wojskowa orkiestra reprezentacyjna, patrol konny Straży Miejskiej i grupy artystyczne z całego Dolnego Śląska ? tak wyglądał piąty Korowód Nadziei, który odbył się w sobotę, 3 września. Dzięki uczestnikom imprezy udało się zebrać 39 000 zł!

 

W sobotę głównymi ulicami Wrocławia przeszedł Korowód Nadziei. Wielką paradę, do której jak co roku włączyło się kilka tysięcy wrocławian, zorganizowała Fundacja ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową? oraz Straż Miejska Wrocławia. Uczestnicy marszu doszli do Placu Gołębiego na Rynku, gdzie wystąpiły dla nas między innymi gwiazdy polskich programów talent-show. Na scenie zagrał Dziubek Band znany z Must Be The Music, a zaśpiewały Alicja Janosz, która podbiła serca widzów Idola i Adrianna Styrcz, która wystąpiła w X Factor. Byli z nami również: formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, akrobaci z grupy Enigma i Dare Dance Company, szczudlarze i mażoretki.

 

W tym roku Korowód był niezwykły, bo podczas imprezy na Rynku została zorganizowana wielka społeczna akcja, która miała pokazać dzieciom chorym na raka, jak dużo jest ludzi, którzy je wspierają. Udało się to dzięki blisko czterystu osobom, które stanęły w ogromnym sercu wyrysowanym przed sceną. Każdy z uczestników akcji trzymał w ręku czerwony karton. Na znak konferansjera wszyscy podnieśli kartki do góry i w ten sposób powstało czerwone serce o powierzchni niemal 90 metrów kwadratowych. Uczestnicy zostali sfilmowani i sfotografowani z lotu ptaka.

 

Organizowany już po raz piąty Korowód Nadziei jest nie tylko plenerową imprezą charytatywną, ale też wielkim świętem dla Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. Te barwne i wesołe pochody organizowane na początku września pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom Fundacja może mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania. Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie.

 

Źródło: naratunek.org

 
Bp Ignacy Dec laureatem Lodołamacza Specjalnego 2016
poniedziałek, 05 września 2016 00:00

Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji ?Lodołamacz Specjalny 2016? został bp Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego
Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Lodołamacz Specjalny" jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Odbieram to wyróżnienie jako nagrodę dla Kościoła katolickiego. W naszym społeczeństwie zmieniają się świadomość i podejście do osób niepełnosprawnych, niemniej jednak jest jeszcze dużo do zrobienia. Dziękuję, że Kapituła Dolnośląsko-Opolskiej edycji doceniła nasz niewielki wkład w promowanie osób, które borykają się z różnymi trudnościami z racji na swoją niepełnosprawność. To wyróżnienie jeszcze bardziej motywuje do dalszego lepszego działania ? mówił Biskup Świdnicki, odbierając statuetkę.

 

Nagroda ?Lodołamacze? przyznawana jest od jedenastu lat za przełamywanie uprzedzeń związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych oraz za wybitne dokonania na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 435 pracodawców. Lodołamacze to osoby, instytucje, firmy, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

 

lodolamacze.info/niedziela.pl

 
O edukacji i szkole we Wrocławiu
niedziela, 04 września 2016 20:00

Prace nad programem Platformy Obywatelskiej idą pełną parą. Tworzymy dla was Polskę Obywatelską 2.0! Dzisiaj we Wrocławiu rozmawialiśmy o wprowadzanej przez PiS złej zmianie w edukacji i naszej odpowiedzi na nią.

Konwencję w Ossolineum otworzył zaprezentowanie i podpisanie przez Przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę, szefa Rady Programowej Tomasza Siemoniaka, byłą minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską i wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską Deklaracji Wrocławskiej - naszego wyrazu sprzeciwu wobec edukacyjnemu powrotowi do PRL-u. - Jedyna rzecz, której 1 września byli pewni dyrektorzy szkół, to fakt że rozpoczyna się rok szkolny. W edukacji panuje chaos - mówiła podczas konferencji Joanna Kluzik-Rostkowska.

W naszej debacie wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk - nauczycieli, ekspertów, samorządowców, rodziców. Wszystkich łączy sprzeciw przeciwko zmianom w edukacji proponowanym przez PiS, których efektem będzie chaos i wstrzymanie rozwoju edukacji na wiele lat. - Szkoła powinien być symbolem wolności. Dziś szkoła jest kolejną instytucją zawłaszczaną i demolowaną przez PIS - mówił Grzegorz Schetyna otwierając spotkanie.
Pierwsza o obawach środowiska nauczycielskiego mówiła przedstawicielka ZNP na Dolnym Śląsku. - ZNP od samego początku było przeciwko zmiano proponowanym przez PiS. Pracę może stracić nie tylko kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli, ale i innych pracowników szkół. Później głos zabrały uczestniczki akcji ?Ratujmy Gimnazja?. Aby dobrze współpracować z młodymi musimy nauczyć się komunikacji z pokoleniem X - musimy przedstawić dla nich ciekawa ofertę.

Spotkanie kończyła debata z udziałem Tomasza Tokarza, szefa think tanku EduTank i prof. Jerzego Vetulaniego, wybitnego neurobiologa. Paneliści dyskutowali o tym, jaki kształt powinna przyjąć edukacja od najmłodszych lat. Rozmowa toczyła się również w o tym czy ograniczać rozwój młodych czy dać im większą swobodę - Dzieciom nie należy przeszkadzać w rozwoju, bo mają w sobie naturalny głód wiedzy. Szkoła jest w tym procesie niezwykle istotna ? mówił profesor Vetulani.

Spotkanie potwierdziło jedną z rzeczy, z której od dawna zdawaliśmy sobie sprawę ? mamy bardzo zdolną młodzież, chcącą się uczyć. Szkoła przy tak zdolnych uczniach potrzebuje rozsądnej ewolucji, a nie rewolucji i podróży do przeszłości, która odbije się na następnych pokoleniach. Zmiany proponowane przez PiS są niebezpieczne również dla szkół i nauczycieli ? przekształcenia wstrzymają inwestycje i rozwój infrastruktury i spowodują zwolnienia nie tylko nauczyciel, ale i innych pracowników szkół.

 
WSZYSTKIE KOLORY ALICJI
niedziela, 28 sierpnia 2016 20:40

Zielony lekarski fartuch, spięte, długie, czarne włosy. Profesor Chybicka szybkim krokiem przemierza korytarz wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, której jest szefową. Zagląda do sali, zagaduje dzieci, rozśmiesza, równocześnie bacznie przegląda lekarskie karty informacyjne, które niesie towarzysząca jej pielęgniarka.

 

- To drobna kobieta o wielkim sercu - mówi o niej Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, obecnie wykładowca warszawskiej AWF. - Panią profesor poznałam w 2004 roku, kiedy przyjechałam do Wrocławia odwiedzić chore onkologicznie dzieci. Oddałam na licytację swój medal z olimpiady w Atenach, a pieniądze z aukcji przeznaczone zostały na oddział przeszczepowy. Zachwyciły mnie zaangażowanie i miłość, jaką potrafi się dzielić. Pamiętam jej pogodną twarz, nawet dzieci w izolatkach, po chemioterapiach, zaczynają się przy niej uśmiechać. Jest wybitną specjalistką, ale rozmawia po ludzku i delikatnie. Jej pozytywna energia jest zaraźliwa. Gdy spotykam profesor, bez względu na porę roku dzień staje się weselszy.

 

fot. Martyna Galla /Pani

cały artykuł: styl.pl

 
Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek
piątek, 05 sierpnia 2016 21:57

Zapraszam do udziału w konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek, którego celem jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet działających w różnych obszarach życia społecznego oraz promowanie ich postaw. Konkurs organizowany jest od roku 2002 r. przez  Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Skrót ?Lady D.?  pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled ? Dama Niepełnosprawna. Wyróżnienie Lady D. ? kojarzone jest również ze zmarłą tragicznie księżną Walii Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres biura poselskiego do 7 września 2016 roku.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50