98. Rocznica Odzyskania Niepodległości
piątek, 11 listopada 2016 07:13

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat dla Polski! Naród po 123 latach zaborów, prób wymazania polskiej kultury i historii odzyskał swoje państwo.

Od najmłodszych lat uczymy się historii Polski budując w ten sposób tożsamość narodową. Co roku, 11 listopada w Narodowy Dzień Niepodległości wspominamy bohaterów walki o wolność i ojców naszej niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego i Romana Dmowskiego. Dzięki ich poświęciu i wierze w marzenia o wolnej Polsce 11 listopada odzyskalismy niepodległość. To święto wszystkich Polaków, świętujmy ten dzień wspólnie!

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i przedstawiciele Platformy Obywatelskiej o 7:30 wezmą udział we Mszy Świętej za Ojczyznę w Katedrze Wawelskiej. Następnie o godz. 8:30 w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele PO złożą kwiaty. Po złożeniu kwiatów odbędzie się briefing prasowy przewodniczącego Grzegorza Schetyny, Sławomira Neumann, Tomasza Siemoniaka, Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budki. O godzinie 9:30 wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz, Joanna Kluzik-Rostkowska i Czesław Mroczek wspólnie złożą kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

 

Zachęcamy wszystkich Polaków do wspólnego świętowania i udziału w obchodach w całej Polsce. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej weźmą udział w marszu KOD Niepodległości w Warszawie, podczas którego Przewodniczący Grzegorz Schetyna wygłosi przemówienie.

 
Czarny Protest
poniedziałek, 03 października 2016 00:00

 
Dolnośląska Gala Lady D
poniedziałek, 26 września 2016 00:00

26 września odbyła się Dolnośląska Gala Lady D im. Krystyny Bochenek. Celem konkursu Lady D jest uhonorowanie kobiet z niepełnosprawnościami, które wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw. Kapituła wybierała laureatki w pięciu kategoriach: dobry start, kultura i sztuka, sport, życie społeczne oraz życie zawodowe. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Kapituła Konkursu, której członkami byli posłowie na Sejm RP Alicja Chybicka, Joanna Augustynowska, Elżbieta Stępień i Sławomir Piechota, prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Alicja Szatkowska, prezes Stowarzyszenia ?Tęcza? w Oławie Wiesława Pohoriło oraz Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych Bartłomiej Skrzyński uhonorowali następujące osoby:


I Kategoria Dobry Start
Laureatka: Alicja Więch
Laureatka: Angelika Kosatka


II Kategoria Kultura i Sztuka
Laureatka: Elżbieta Wyskiel
Wyróżnienie: Katarzyna Rozdolska


III Kategoria Sport
Laureatka: Lucyna Kronobys
Wyróżnienie: Katarzyna Sobczak


IV Kategoria Życie Społeczne
Laureatka: Katarzyna
Wyróżnienie:
Bożena Łoposzko
Ewa Kazimierczak-Wojtasiewicz


V Kategoria Życie Zawodowe
Laureatka: Joanna Sagan
Wyróżnienie: Judyta

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategorii na etapie regionalnym zakwalifikowały się do konkursu ogólnopolskiego.

 
Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej
sobota, 24 września 2016 11:31

 
Gala wręczenia nagród Konkursu Lady D
środa, 21 września 2016 20:28

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 52