Zawsze jestem gotowa, aby wesprzeć projekty Platformy Obywatelskiej
poniedziałek, 16 stycznia 2017 20:53

Wybory prezydenta Wrocławia 2018 i szykowany przez PiS zamach na polską samorządność - to tematy, którym była poświęcona konferencja prasowa w siedzibie wrocławskiej PO. Z dziennikarzami spotkał się przewodniczący partii Grzegorz Schetyna i prof. Alicja Chybicka.

 

W wyborach samorządowych w 2018 r. we Wrocławiu nie wystartuje Rafał Dutkiewicz, sprawujący urząd od 2002 r. Jak podsumował przewodniczący Grzegorz Schetyna, to oznacza, że za dwa lata zakończy się pewna epoka w historii Wrocławia.

 

Platforma Obywatelska wystawi w tych wyborach własnego kandydata. Nazwisko osoby, która weźmie udział w wyścigu wyborczym, zostanie wyłonione po konsultacjach społecznych. Obejmą one ruchy miejskie, rady osiedla, organizacje pozarządowe i inne grupy zaangażowane w życie polityczne Wrocławia.

 

- Wszystko po to, aby nasz kandydat miał jak najszersze poparcie wielu środowisk we Wrocławiu - tłumaczył przewodniczący Grzegorz Schetyna. Lider PO wypowiadał się z uznaniem o pracy prof. Alicji Chybickiej: zarówno dla Wrocławia i pacjentów, którymi się opiekuje jako lekarz, jak też w Sejmie.

 

Prof. Alicja Chybicka powiedziała zaś, pytana o swój ewentualny start w wyborach prezydenta Wrocławia jako kandydatka PO: - Trwają rozmowy w tej sprawie. Zawsze jestem gotowa, aby wesprzeć projekty Platformy Obywatelskiej.

 
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
niedziela, 15 stycznia 2017 00:00

Od 25 lat całą Polskę w drugi weekend stycznia zalewa lawina czerwonych serc. Szlachetna idea pomocy dzieciom na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom łączy tysiące ludzi. My także pomagamy.

 

We Wrocławiu świętowano cały weekend, w tym roku na dwóch scenach ? na placu Nowy Targ oraz w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrał również Uniwersytet Medyczny.

 

Zanim w centrum miasta rozpoczęły się zaplanowane z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcje, Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej, a także Przylądek Nadziei, zapełniły się rodzicami wraz z dziećmi. Po raz kolejny przy okazji WOŚP zorganizowano tam bezpłatne badania profilaktyczne. Lekarze badali dzieci m.in. pod kątem wykrywania wad postawy, próchnicy, a także zmian nowotworowych. Małym pacjentom wykonywano podstawowe badania.

 

W Przylądku Nadziei po wejściu do gabinetu na małych pacjentów czekały kolorowe upominki, maskotki i gry, więc już na wstępie zapominały o tym, że są na badaniu i koncentrowały się na wyborze zabawki. Chętnych do badania było wiele, ale rodzicom nie przeszkadzała kolejka ? dzieci też się nie nudziły, mogły w tym czasie zająć się kolorowankami na stolikach.

 

Na wysokości zadania stanęli nasi studenci z wrocławskiego oddziału IFMSA Poland i Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Włączyli się oni w prozdrowotną akcję o nazwie ?Się pomaga na zdrowie!?.

 

W centrum handlowym na specjalnych stoiskach medycznych badali poziom cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, robili przegląd uzębienia, a na modelach piersi uczyli, jak należy je badać. Dokonywali także pomiaru składu ciała i przeprowadzali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

 

Chętni mogli zapisywać się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych z Fundacją DKMS. Tradycyjnie na najmłodszych czekały pluszowe zabawki w Szpitalu Pluszowego Misia, gdzie przyszli lekarze pokazywali, jak zaopiekować się pacjentem, oswajając przy okazji dzieci z widokiem ?białego fartucha?. W organizację akcji włączyło się około 40 studentów.

 

am.wroc.pl

 
Wesołych Świąt
piątek, 23 grudnia 2016 12:21

 
PRZYLĄDEK OD ROKU RATUJE DZIECI CHORE NA RAKA
poniedziałek, 28 listopada 2016 20:11

Był tort na 200 osób, dmuchanie świeczek i głośne ?sto lat?. A po wielkiej i hucznej imprezie każdy pacjent kliniki zrobił swoją niepowtarzalną łódeczkę, która przypłynęła i zawinęła do Przystani Przylądka na czas leczenia, czyli została uroczyście przyczepiona do przygotowanej wcześniej wizualizacji. Tak świętowaliśmy rocznicę funkcjonowania Przylądka Nadziei.

Klinika onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei powstała we Wrocławiu z inicjatywy Fundacji ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową?. Małych pacjentów zaczęła przyjmować dokładnie 23 listopada 2015 roku. Przez cały rok pomogła kilku tysiącom dzieci. Do kliniki było aż 7000 przyjęć, a lekarze udzielili 2000 porad medycznych. Do tego aż 86 małym pacjentom przeszczepili szpik kostny.

W tej pracy, przez cały rok klinikę wspierała Fundacja ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową?. Na nowoczesny sprzęt medyczny i specjalistyczne oprogramowanie Fundacja w ciągu minionego roku wydała ponad 1,8 mln zł. Dzięki niemu lekarze w Przylądku Nadziei mogą sprawniej diagnozować małych pacjentów i skuteczniej ich leczyć. Fundacja kupiła między innymi: nowoczesny aparat USG, stacje opisowe do rezonansu magnetycznego, sekwenator i samochód do przewozu krwi. Fundacja sfinansowała też profesjonalne oprogramowanie, które umożliwi indywidualne planowanie chemioterapii dla każdego dziecka. Za wdrożenie systemu CATO zapłaciła 400 tysięcy złotych.

Otwarcie Przylądka Nadziei było dla Fundacji ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową? początkiem kolejnych wyzwań. Fundacja realizuje w klinice wielki, unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej. Skupieni wokół niego specjaliści z dziedziny psychologii oraz pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Opieką są też otoczeni lekarze i pielęgniarki, którzy pracują w bardzo wymagających warunkach, a od ich zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci. Zapewnienie takiej kompleksowej opieki psychologicznej małym pacjentom będzie kosztować każdego roku ponad 600 tys. zł.

Fundacja walczy każdego dnia nie tylko o zdrowie i życie, ale i o uśmiech pacjentów Przylądka Nadziei. Nasi Podopieczni miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego dbamy o to, żeby jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice. Tuż po otwarciu kliniki w ubiegłym roku, 25 listopada przygotowaliśmy dla pacjentów obchody Dnia Pluszowego Misia. Niespełna dwa tygodnie później Fundacja zorganizowała też wspaniałe Mikołajki dla pacjentów Przylądka Nadziei. Dla dzieci mieliśmy przygotowane prezenty i zabawy z animatorami. Potem oczywiście uroczyście świętowaliśmy Wigilię i Wielkanoc ? dla dzieci, które na święta nie mogły pojechać do domów przygotowaliśmy poczęstunek i prezenty.

Jedną z takich tradycji, na którą dzieci chore na raka czekają co roku jest Dzień Dziecka. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy imprezę w Parku Skowronim, który jest położony przy klinice. Atrakcje pozwoliły małym pacjentom choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. Fundacja zaprosiła magików, sportowców, a nawet rajdowców i konną sekcję wrocławskiej straży miejskiej.

Fundacja zaprosiła też do Przylądka Nadziei swoich Przyjaciół, którzy wspierają maluchy chore na raka. Dzięki temu małych pacjentów odwiedził Mietek Szcześniak, Martyna Wojciechowska i Agnieszka Dygant.


naratunek.org

 
Gabinet Cieni
piątek, 18 listopada 2016 20:06


DLACZEGO TWORZYMY GABINET CIENI?

 

Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej to jedyna, prawdziwa alternatywa dla rządu PiS. Wiemy jak rządzić lepiej. Pokażemy dobre, sprawiedliwe i odpowiedzialne rozwiązania.

 

Gabinet Cieni, to blisko 50-osobowy zespół złożony z profesjonalistów i doświadczonych polityków. Każdy z ministrów będzie opiniował odpowiedników w rządzie PiS. Ujawnimy każdy zły projekt. Przygotujemy odważne i potrzebne propozycje dla Polski. Będą to konkretne rozwiązania systemowe i prawne, które będziemy wprowadzali w życie od pierwszych dni po wygranych wyborach.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 52