Trwają konsultacje Programu dla Wrocławia
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

Trwają konsultacje nowego Programu dla Wrocławia Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek (10 kwietnia br.) prof. Alicja Chybicka spotkała się ze środowiskami kobiecymi. Rozmowa przyniosła mnóstwo tematów i pomysłów na to, jak usprawnić codzienne życie we Wrocławiu.

Inauguracyjne spotkanie środowisk kobiecych z prof. Alicją Chybicką w ramach konsultacji społecznych, odbyło się w Klubie Lekarza we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim przedstawicielki kilkunastu organizacji.

Spotkanie udane, rozmowy dotyczyły spraw ważnych dla mieszkańców Wrocławia, jak rozwiązania komunikacyjne i przestrzenne, ograniczenie smogu, budowa spalarni, mieszkania komunalne, ale także dofinansowania in vitro z miejskich środków, czy parytetów w obsadzaniu stanowisk. Wszystkie ciekawe pomysły znajdą miejsce w Programie dla Wrocławia.

Więcej informacji na temat naszego nowego programu, którego treść konsultujemy z wrocławianami, znajdą Państwo >>TUTAJ<<.

 
Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera
piątek, 17 marca 2017 00:00

Platforma Obywatelska składa wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec Prezes Rady Ministrów i sposobu prowadzenia przez nią polityki, a także wobec każdego z ministrów wchodzących w skład tego destruktywnego rządu.

 

Złożenie wniosku zapowiedzieli Tomasz Siemoniak - Wiceprzewodniczący PO i Sławomir Neumann - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO podczas konferencji prasowej 17 marca w Sejmie. Decyzja o jego przygotowaniu została podjęta po kompromitacji rządu Beaty Szydło w Brukseli.

 

Przez 17 miesięcy rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadził politykę nieustannego podważania i naruszania reguł funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, jego zasad i wartości. Politykę, która wprost kwestionowała demokratyczny, społeczny i obywatelski dorobek III Rzeczpospolitej. Działanie wbrew polskiej racji stanu i wbrew woli suwerena to skandal. Każdy dzień funkcjonowania tego rządu to strata dla Polski.

 

Grzegorz Schetyna ma nasze pełne wsparcie, jako kandydat na premiera. Były wicepremier, Minister Spraw Zagranicznych oraz Marszałek Sejmu ma niezbędne kompetencje do bycia premierem - mówił Tomasz Siemoniak.

 

Mówimy nie:

  • łamaniu Konstytucji RP i standardów demokratycznych
  • niszczeniu sądownictwa konstytucyjnego
  • zamachowi na wymiar sprawiedliwości
  • ograniczaniu swobód i wolności obywatelskich
  • upolitycznieniu służby cywilnej
  • nepotyzmowi
  • skrajnemu partyjniactwu
  • zawłaszczaniu państwa przez politycznych nominatów
  • rujnowaniu dorobku polityki zagranicznej III RP

Wniosek wraz z pełnym uzasadnieniem możecie przeczytać tutaj.

 
Nowy program PO napiszemy wspólnie z wrocławianami
środa, 15 marca 2017 00:00

Ruszyły konsultacje naszego nowego programu dla Wrocławia! W pierwszym spotkaniu z wrocławianami udział wzięła prof. Alicja Chybicka, poseł na Sejm RP rekomendowana jako kandydat do konsultacji na prezydenta Wrocławia.

Na początku marca zaprezentowaliśmy dwanaście tez nowego programu pt. ?Wrocław. Dobrze zorganizowane miasto dla ludzi?. Wcześniej zarząd struktur powiatowych we Wrocławiu rekomendował prof. Alicję Chybicką jako kandydatkę PO na prezydenta Wrocławia.

Zarówno nowy program, jak też kandydaturę prof. Alicji Chybickiej chcemy poddać konsultacjom społecznym. W planach mamy cykl spotkań z wrocławianami, w tym z organizacjami społecznymi, radami osiedli i ruchami miejskimi. Pierwsze z zaplanowanych spotkań już za nami. We wtorek (14 marca br.) w biurze regionu PO przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu rozmawialiśmy o nowych pomysłach na Wrocław.

Gościem spotkania był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak podkreślał:

- Jestem tutaj po to, aby pokazać Wrocław jako dobry model na tworzenie innego wymiaru polityki lokalnej. Jest przekonany, że będzie to zwycięski model. Będziemy szukać porozumienia, by napisać wspólny program.

Z kolei prof. Alicja Chybicka opowiadała, że w walka o prezydenturę Wrocławia jest dla niej dużym wyzwaniem, porównywalnym ze zdobyciem Mount Everestu, do wyprawy na który się przymierza. Warto dodać, że Pani profesor w 2014 r. zdobyła już jeden wielki szczyt, a mianowicie Kilimandżaro.

Ale, jak zaznaczyła, w swoim życiu zawodowym miała okazję m.in. kierować zespołami ludzi i jest gotowa podjąć się tego odpowiedzialnego zadania. Wyjaśniła też, że jednym z kluczowych elementów jej podejścia do rywalizacji w wyścigu prezydenckim we Wrocławiu jest otwartość na postulaty mieszkańców miasta.

- Zaczynamy rozmowę o przyszłości Wrocławia. Jestem tu po to, żeby posłuchać państwa. Program, który powstanie zostanie napisany przez wrocławian - zadeklarowała prof. Alicja Chybicka.

W jej ocenie, dużym problemem Wrocławia jest obecnie smog i jako prezydent miasta zamierza zdecydowanie z nim walczyć. Podczas wtorkowego spotkania prof. Alicja Chybicka zadeklarowała również, że w jej ocenie rady osiedli we Wrocławiu powinny dysponować większymi niż obecnie budżetami. To zaś powinno być elementem szerszej polityki większej otwartości na głos mieszkańców i organizacji aktywnych społecznie.

- To radni na osiedlach lepiej czują, jakie są problemy mieszkańców i jak należy je rozwiązać. Urzędnicy nie są aż tak blisko ludzi, dlatego zwiększenie kompetencji rad osiedlowych może wszystkim wyjść na dobre - tłumaczy prof. Alicja Chybicka.

O kolejnych spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską w ramach prac nad Programem dla Wrocławia będziemy informować na bieżąco tutaj i na naszym Facebooku.

Relacje prasowe ze spotkania prof. Alicji Chybickiej z wrocławianami znajdą Państwo w Radiu WrocławGazecie Wyborczej Wrocław i Gazecie Wrocławskiej.

 
Platforma dla Kobiet
środa, 08 marca 2017 08:08

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To dzień, w którym szczególnie możemy okazać nasze wsparcie, szacunek i dumę z naszych kobiet. Polki są mądre, odpowiedzialne i nowoczesne. Mają swoje sumienie i potrafią podejmować decyzje. Niestety rząd PiS od ponad roku prowadzi działania, które są wprost wymierzone przeciwko prawom kobiet. To rząd antykobiecy. Dlatego apelujemy: Dość ideologii, więcej wiedzy. Będziemy walczyć o swoje prawa.

 

 

Dlaczego strajkujemy?


Rząd PiS to rząd antykobiecy. Stopniowo niszcze programy wsparcia i odbiera prawa kobietom. Na szczególną krytykę zasługuje likwidacja programu in vitro. Metoda in vitro to skuteczny sposób walki z niepłodnością. Dzięki programowi tysiące par mogły spełnić marzenie o rodzicielstwie. PiS odbiera to marzenie. Samorządy, w których rządzi Platforma biorą koszt programu na siebie. Przywracamy normalność.

 

Platforma Obywatelska wprowadziła standardy opieki okołoporodowej. Mama i jej dziecko mają zagwarantowane prawa i najlepszą opiekę w trakcie i po porodzie. Rząd PiS planuje to zmienić. Jesteśmy oburzone i czujemy się oszukane! - alarmuje Fundacja "Rodzić po ludzku"

 

Kolejnym przykładem działań ideologicznych jest kwestia świadomej antykoncepcji. PiS chce, by możliwość jej stosowania zależała nie od kobiety, ale od? sumienia lekarza.

 

Rząd PiS już raz przekonał się, że nie można lekceważyć kobiet. Setki tysięcy kobiet wyszło na ulice w ramach #czarnyprotest. Tym razem też pokażemy naszą siłę!

 

Polki są współorganizatorkami Międzynarodowego Strajku Kobiet, do którego dołączyły już 54 państwa.

Dość ideologii, więcej wiedzy. WSPIERAMY KOBIETY! Walczymy o prawa kobiet! Ten rząd obalą kobiety!

 
Czy Wrocław, dobrze zorganizowane miasto to realny plan?
sobota, 04 marca 2017 21:10

Prof. Alicja Chybicka udzieliła pierwszego wywiadu w roli przyszłej kandydatki na prezydenta. Jak podkreśliła, rozpoczęły się konsultacje jej kandydatury z innymi partnerami potencjalnej jednej, wspólnej listy, dlatego woli określenie, że jest "kandydatką na kandydata".

Echo24 Pani profesor wskazała swoje priorytety #ProgramdlaWrocławia: walka ze smogiem, usprawnienie komunikacji publicznej, ale przede wszystkim rozmowę i wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, tak aby Wrocław był dobrze zorganizowanym miastem dla ludzi. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu i udostępniania linku na swoich FB.

Zachęcmy do przeczytania zakresu programu do konsultacji, klikając w link:http://bit.ly/2mXN91m

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 52