Nowy program PO napiszemy wspólnie z wrocławianami
środa, 15 marca 2017 00:00

Ruszyły konsultacje naszego nowego programu dla Wrocławia! W pierwszym spotkaniu z wrocławianami udział wzięła prof. Alicja Chybicka, poseł na Sejm RP rekomendowana jako kandydat do konsultacji na prezydenta Wrocławia.

Na początku marca zaprezentowaliśmy dwanaście tez nowego programu pt. ?Wrocław. Dobrze zorganizowane miasto dla ludzi?. Wcześniej zarząd struktur powiatowych we Wrocławiu rekomendował prof. Alicję Chybicką jako kandydatkę PO na prezydenta Wrocławia.

Zarówno nowy program, jak też kandydaturę prof. Alicji Chybickiej chcemy poddać konsultacjom społecznym. W planach mamy cykl spotkań z wrocławianami, w tym z organizacjami społecznymi, radami osiedli i ruchami miejskimi. Pierwsze z zaplanowanych spotkań już za nami. We wtorek (14 marca br.) w biurze regionu PO przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu rozmawialiśmy o nowych pomysłach na Wrocław.

Gościem spotkania był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak podkreślał:

- Jestem tutaj po to, aby pokazać Wrocław jako dobry model na tworzenie innego wymiaru polityki lokalnej. Jest przekonany, że będzie to zwycięski model. Będziemy szukać porozumienia, by napisać wspólny program.

Z kolei prof. Alicja Chybicka opowiadała, że w walka o prezydenturę Wrocławia jest dla niej dużym wyzwaniem, porównywalnym ze zdobyciem Mount Everestu, do wyprawy na który się przymierza. Warto dodać, że Pani profesor w 2014 r. zdobyła już jeden wielki szczyt, a mianowicie Kilimandżaro.

Ale, jak zaznaczyła, w swoim życiu zawodowym miała okazję m.in. kierować zespołami ludzi i jest gotowa podjąć się tego odpowiedzialnego zadania. Wyjaśniła też, że jednym z kluczowych elementów jej podejścia do rywalizacji w wyścigu prezydenckim we Wrocławiu jest otwartość na postulaty mieszkańców miasta.

- Zaczynamy rozmowę o przyszłości Wrocławia. Jestem tu po to, żeby posłuchać państwa. Program, który powstanie zostanie napisany przez wrocławian - zadeklarowała prof. Alicja Chybicka.

W jej ocenie, dużym problemem Wrocławia jest obecnie smog i jako prezydent miasta zamierza zdecydowanie z nim walczyć. Podczas wtorkowego spotkania prof. Alicja Chybicka zadeklarowała również, że w jej ocenie rady osiedli we Wrocławiu powinny dysponować większymi niż obecnie budżetami. To zaś powinno być elementem szerszej polityki większej otwartości na głos mieszkańców i organizacji aktywnych społecznie.

- To radni na osiedlach lepiej czują, jakie są problemy mieszkańców i jak należy je rozwiązać. Urzędnicy nie są aż tak blisko ludzi, dlatego zwiększenie kompetencji rad osiedlowych może wszystkim wyjść na dobre - tłumaczy prof. Alicja Chybicka.

O kolejnych spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską w ramach prac nad Programem dla Wrocławia będziemy informować na bieżąco tutaj i na naszym Facebooku.

Relacje prasowe ze spotkania prof. Alicji Chybickiej z wrocławianami znajdą Państwo w Radiu WrocławGazecie Wyborczej Wrocław i Gazecie Wrocławskiej.

 
Platforma dla Kobiet
środa, 08 marca 2017 08:08

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To dzień, w którym szczególnie możemy okazać nasze wsparcie, szacunek i dumę z naszych kobiet. Polki są mądre, odpowiedzialne i nowoczesne. Mają swoje sumienie i potrafią podejmować decyzje. Niestety rząd PiS od ponad roku prowadzi działania, które są wprost wymierzone przeciwko prawom kobiet. To rząd antykobiecy. Dlatego apelujemy: Dość ideologii, więcej wiedzy. Będziemy walczyć o swoje prawa.

 

 

Dlaczego strajkujemy?


Rząd PiS to rząd antykobiecy. Stopniowo niszcze programy wsparcia i odbiera prawa kobietom. Na szczególną krytykę zasługuje likwidacja programu in vitro. Metoda in vitro to skuteczny sposób walki z niepłodnością. Dzięki programowi tysiące par mogły spełnić marzenie o rodzicielstwie. PiS odbiera to marzenie. Samorządy, w których rządzi Platforma biorą koszt programu na siebie. Przywracamy normalność.

 

Platforma Obywatelska wprowadziła standardy opieki okołoporodowej. Mama i jej dziecko mają zagwarantowane prawa i najlepszą opiekę w trakcie i po porodzie. Rząd PiS planuje to zmienić. Jesteśmy oburzone i czujemy się oszukane! - alarmuje Fundacja "Rodzić po ludzku"

 

Kolejnym przykładem działań ideologicznych jest kwestia świadomej antykoncepcji. PiS chce, by możliwość jej stosowania zależała nie od kobiety, ale od? sumienia lekarza.

 

Rząd PiS już raz przekonał się, że nie można lekceważyć kobiet. Setki tysięcy kobiet wyszło na ulice w ramach #czarnyprotest. Tym razem też pokażemy naszą siłę!

 

Polki są współorganizatorkami Międzynarodowego Strajku Kobiet, do którego dołączyły już 54 państwa.

Dość ideologii, więcej wiedzy. WSPIERAMY KOBIETY! Walczymy o prawa kobiet! Ten rząd obalą kobiety!

 
Czy Wrocław, dobrze zorganizowane miasto to realny plan?
sobota, 04 marca 2017 21:10

Prof. Alicja Chybicka udzieliła pierwszego wywiadu w roli przyszłej kandydatki na prezydenta. Jak podkreśliła, rozpoczęły się konsultacje jej kandydatury z innymi partnerami potencjalnej jednej, wspólnej listy, dlatego woli określenie, że jest "kandydatką na kandydata".

Echo24 Pani profesor wskazała swoje priorytety #ProgramdlaWrocławia: walka ze smogiem, usprawnienie komunikacji publicznej, ale przede wszystkim rozmowę i wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, tak aby Wrocław był dobrze zorganizowanym miastem dla ludzi. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu i udostępniania linku na swoich FB.

Zachęcmy do przeczytania zakresu programu do konsultacji, klikając w link:http://bit.ly/2mXN91m

 
Komisja Zdrowia 25.01.2017
środa, 25 stycznia 2017 00:00

25 stycznia br. Komisja Zdrowia przeprowadziła pierwsze czytanie i rozpatrzyła rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (druk nr 1098).

 

Uzasadnienie projektu przedstawił podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia ? Piotr Warczyński.

 

Projekt ma na celu modyfikację tzw. pakietu onkologicznego, w szczególności uproszczenie sprawozdawczości w zakresie prowadzenia list oczekujących w przypadku świadczeń udzielanych na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (karta DILO) oraz uproszczenie karty DILO z jednoczesnym uelastycznieniem możliwości jej wystawiania, a także przyznanie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia uprawnienia w postaci ogłaszania w drodze obwieszczenia zaleceń postępowania dotyczących diagnostyki i leczenia w zakresie świadczeń finansowanych ze środków publicznych, odrębnie dla poszczególnych dziedzin medycyny, opracowanych przez odpowiednie stowarzyszenia będące zgodnie z postanowieniami ich statutów towarzystwami naukowymi o zasięgu krajowym, zrzeszające specjalistów w danej dziedzinie medycyny.


Komisja przyjęła sprawozdanie.

 
Lista Stu: prof. A.Chybicka i H. Skarżyński
wtorek, 17 stycznia 2017 20:36

W czternastej edycji plebiscytu organizowanego przez redakcję ?Pulsu Medycyny? prof. Alicja Chybicka i prof. Henryk Skarżyński zostali wyróżnieni jako postacie, które wywarły największy pozytywny wpływ na polski system ochrony zdrowia i polską medycynę w 2016 roku.

 

?Nasza Lista powstaje raz w roku, stanowiąc swoiste podsumowanie wydarzeń oraz barometr nastrojów. Prosimy członków jury o ocenę dokonań danej osoby w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jej pozytywnego wpływu na rozwój medycyny czy też zmiany w systemie ochrony zdrowia. Jest dzięki temu miejsce na subiektywizm opinii w odniesieniu do decyzji organizacyjnych lub osiągnięć naukowych. Mamy też możliwość zbadania, jak są oceniane kolejne zmiany i czy w opinii środowiska pozytywnie wpływają na polską służbę zdrowia? ? mówi Krzysztof Jakubiak, redaktor naczelny ?Pulsu Medycyny?.

 

Jurorzy oceniali osiągnięcia osób nominowanych w zakresie: leczenia, wprowadzania rewolucyjnych technologii i zabiegów do praktyki lekarskiej, wytyczania nowych kierunków rozwoju polskiej medycyny. Brali także pod uwagę wpływ poszczególnych osób na zmiany ustawowe, organizację i zasady działania systemu. Wyłoniono dwóch liderów:

? prof. Alicję Chybicką jako osobę mającą największy wpływ na kształtowanie polskiego systemu ochrony zdrowia.

? prof. Henryka Skarżyńskiego, który utrzymał pierwsze miejsce na czele listy w kategorii medycznej.

 

Prof. Alicja Chybicka, pediatra onkolog, która chorym dzieciom poświęciła całe swoje zawodowe życie, od 5 lat dzieli swój czas między wrocławską Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej a parlamentem. ?Dzieci są naszą przyszłością i to dla nich zgodziłam się zostać politykiem. Zostałam o to poproszona i pomyślałam, że może uda mi się coś systemowo dla wszystkich dzieci w Polsce zrobić? ? mówi w wywiadzie dla ?Pulsu Medycyny?. Jak znajduje na to wszystko czas? Kiedy dzień zaczyna się najpóźniej o 4.30, automatycznie jest on dużo dłuższy...

 

Czytaj całość: pulsmedycyny.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 51