Platforma liderem sondaży
środa, 26 kwietnia 2017 00:00

 
Marsz Wolności
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:22

 
Trwają konsultacje Programu dla Wrocławia
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

Trwają konsultacje nowego Programu dla Wrocławia Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek (10 kwietnia br.) prof. Alicja Chybicka spotkała się ze środowiskami kobiecymi. Rozmowa przyniosła mnóstwo tematów i pomysłów na to, jak usprawnić codzienne życie we Wrocławiu.

Inauguracyjne spotkanie środowisk kobiecych z prof. Alicją Chybicką w ramach konsultacji społecznych, odbyło się w Klubie Lekarza we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim przedstawicielki kilkunastu organizacji.

Spotkanie udane, rozmowy dotyczyły spraw ważnych dla mieszkańców Wrocławia, jak rozwiązania komunikacyjne i przestrzenne, ograniczenie smogu, budowa spalarni, mieszkania komunalne, ale także dofinansowania in vitro z miejskich środków, czy parytetów w obsadzaniu stanowisk. Wszystkie ciekawe pomysły znajdą miejsce w Programie dla Wrocławia.

Więcej informacji na temat naszego nowego programu, którego treść konsultujemy z wrocławianami, znajdą Państwo >>TUTAJ<<.

 
Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera
piątek, 17 marca 2017 00:00

Platforma Obywatelska składa wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec Prezes Rady Ministrów i sposobu prowadzenia przez nią polityki, a także wobec każdego z ministrów wchodzących w skład tego destruktywnego rządu.

 

Złożenie wniosku zapowiedzieli Tomasz Siemoniak - Wiceprzewodniczący PO i Sławomir Neumann - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO podczas konferencji prasowej 17 marca w Sejmie. Decyzja o jego przygotowaniu została podjęta po kompromitacji rządu Beaty Szydło w Brukseli.

 

Przez 17 miesięcy rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadził politykę nieustannego podważania i naruszania reguł funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, jego zasad i wartości. Politykę, która wprost kwestionowała demokratyczny, społeczny i obywatelski dorobek III Rzeczpospolitej. Działanie wbrew polskiej racji stanu i wbrew woli suwerena to skandal. Każdy dzień funkcjonowania tego rządu to strata dla Polski.

 

Grzegorz Schetyna ma nasze pełne wsparcie, jako kandydat na premiera. Były wicepremier, Minister Spraw Zagranicznych oraz Marszałek Sejmu ma niezbędne kompetencje do bycia premierem - mówił Tomasz Siemoniak.

 

Mówimy nie:

  • łamaniu Konstytucji RP i standardów demokratycznych
  • niszczeniu sądownictwa konstytucyjnego
  • zamachowi na wymiar sprawiedliwości
  • ograniczaniu swobód i wolności obywatelskich
  • upolitycznieniu służby cywilnej
  • nepotyzmowi
  • skrajnemu partyjniactwu
  • zawłaszczaniu państwa przez politycznych nominatów
  • rujnowaniu dorobku polityki zagranicznej III RP

Wniosek wraz z pełnym uzasadnieniem możecie przeczytać tutaj.

 
Nowy program PO napiszemy wspólnie z wrocławianami
środa, 15 marca 2017 00:00

Ruszyły konsultacje naszego nowego programu dla Wrocławia! W pierwszym spotkaniu z wrocławianami udział wzięła prof. Alicja Chybicka, poseł na Sejm RP rekomendowana jako kandydat do konsultacji na prezydenta Wrocławia.

Na początku marca zaprezentowaliśmy dwanaście tez nowego programu pt. ?Wrocław. Dobrze zorganizowane miasto dla ludzi?. Wcześniej zarząd struktur powiatowych we Wrocławiu rekomendował prof. Alicję Chybicką jako kandydatkę PO na prezydenta Wrocławia.

Zarówno nowy program, jak też kandydaturę prof. Alicji Chybickiej chcemy poddać konsultacjom społecznym. W planach mamy cykl spotkań z wrocławianami, w tym z organizacjami społecznymi, radami osiedli i ruchami miejskimi. Pierwsze z zaplanowanych spotkań już za nami. We wtorek (14 marca br.) w biurze regionu PO przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu rozmawialiśmy o nowych pomysłach na Wrocław.

Gościem spotkania był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak podkreślał:

- Jestem tutaj po to, aby pokazać Wrocław jako dobry model na tworzenie innego wymiaru polityki lokalnej. Jest przekonany, że będzie to zwycięski model. Będziemy szukać porozumienia, by napisać wspólny program.

Z kolei prof. Alicja Chybicka opowiadała, że w walka o prezydenturę Wrocławia jest dla niej dużym wyzwaniem, porównywalnym ze zdobyciem Mount Everestu, do wyprawy na który się przymierza. Warto dodać, że Pani profesor w 2014 r. zdobyła już jeden wielki szczyt, a mianowicie Kilimandżaro.

Ale, jak zaznaczyła, w swoim życiu zawodowym miała okazję m.in. kierować zespołami ludzi i jest gotowa podjąć się tego odpowiedzialnego zadania. Wyjaśniła też, że jednym z kluczowych elementów jej podejścia do rywalizacji w wyścigu prezydenckim we Wrocławiu jest otwartość na postulaty mieszkańców miasta.

- Zaczynamy rozmowę o przyszłości Wrocławia. Jestem tu po to, żeby posłuchać państwa. Program, który powstanie zostanie napisany przez wrocławian - zadeklarowała prof. Alicja Chybicka.

W jej ocenie, dużym problemem Wrocławia jest obecnie smog i jako prezydent miasta zamierza zdecydowanie z nim walczyć. Podczas wtorkowego spotkania prof. Alicja Chybicka zadeklarowała również, że w jej ocenie rady osiedli we Wrocławiu powinny dysponować większymi niż obecnie budżetami. To zaś powinno być elementem szerszej polityki większej otwartości na głos mieszkańców i organizacji aktywnych społecznie.

- To radni na osiedlach lepiej czują, jakie są problemy mieszkańców i jak należy je rozwiązać. Urzędnicy nie są aż tak blisko ludzi, dlatego zwiększenie kompetencji rad osiedlowych może wszystkim wyjść na dobre - tłumaczy prof. Alicja Chybicka.

O kolejnych spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską w ramach prac nad Programem dla Wrocławia będziemy informować na bieżąco tutaj i na naszym Facebooku.

Relacje prasowe ze spotkania prof. Alicji Chybickiej z wrocławianami znajdą Państwo w Radiu WrocławGazecie Wyborczej Wrocław i Gazecie Wrocławskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 52