Prof. Alicja Chybicka senatorem RP
środa, 12 października 2011 17:31

 

Według oficjalnych wyników wyborów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, w okręgu wyborczym nr 7, obejmującym południowy Wrocław, senatorem RP została prof. Alicja Chybicka, niezależna kandydatka popierana przez Platformę Obywatelską.

 

Alicja Chybicka, szefowa wrocławskiej Kliniki Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, uzyskała 62.452 głosy, pokonując swoich konkurentów: prof. Tadeusza Lutego z KWW Rafała Dutkiewicza, który otrzymał 52.574 głosy oraz Marka Dyżewskiego z PiS, na którego zagłosowały 27.272 osoby.

 

 
Henryka Krzywonos u prof. Alicji Chybickiej
środa, 05 października 2011 16:13

 

Przebywająca we Wrocławiu działaczka opozycji w okresie PRL Henryka Krzywonos-Strycharska podczas  konferencji prasowej udzieliła poparcia prof. Alicji Chybickiej - kandydatce do Senatu .  "Doceniam ludzi, którzy opiekują się nami i naszymi dziećmi, taką osobą jest prof. Alicja Chybicka" - powiedziała dziennikarzom  Henryka Krzywonos. Dodała, że zna szefową kliniki od dawna i ufa jej bezgranicznie. "Wiem, że jak wejdzie do Senatu, to będzie pracować dla dzieci i dla chorych ludzi. Będzie dbała o to, aby była lepsza opieka medyczna" - mówiła.

 

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/krzywonos-poparla-prof-chybicka,1,4870396,aktualnosc.html

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/553224,krzywonos_poparla_prof_chybicka_kandydatke_po_do_senatu.html

http://www.wprost.pl/ar/264325/Krzywonos-poparla-kandydatke-PO-we-Wroclawiu/

 
Legendy Solidarności popierają Alicję Chybicką
wtorek, 04 października 2011 15:40

 

4 października w Krakowie prof. Alicja Chybicka spotkała się z byłym prezydentem Lechem Wałęsą, który poparł jej kandydaturę i start w najbliższych wyborach do Senatu. Prezydent zaapelował do wszystkich mieszkańców Wrocławia aby oddali swój głos na  prof. Alicję Chybicką -  niezależną kandydatkę startującą z list PO. Prezydent podkreślił, iż docenia jej ogromne zaangażowanie w walce o zdrowie chorych dzieci oraz w pełni  popiera ogólnopolski program profilaktyki zdrowotnej ?Polska kocha swoje dzieci?,  który prof. Chybicka chce zrealizować jako przyszły senator.

 

 
Program ?POLSKA KOCHA SWOJE DZIECI ? w Warszawie
piątek, 16 września 2011 19:05

   

 

15 września na konferencji prasowej w Warszawie Prof. Alicja Chybicka zaprezentowała swój program pod nazwą "POLSKA KOCHA SWOJE DZIECI". Zakłada on poprawę profilaktyki zdrowotnej u dzieci i młodzieży w wieku rozwojowym.

 

Profesor Chybicka podkreśliła, że według badań ponad 40 procent polskich dzieci ma wady postawy, nierozpoznaną alergię i wiele innych schorzeń. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie wieloletniego ponad partyjnego programu skierowanego do wszystkich polityków i organizacji samorządowych, bo - jak zaznaczyła - zdrowie dziecka jest bezpartyjne i najważniejsze.

 

Program Prof. Alicji Chybickiej poparła była prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, legendarna działaczka Solidarności - Henryka Krzywonos oraz Jacek Olszewski - mąż zmarłej na raka siatkarki Agaty Mróz.

 

 

http://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/

http://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/356279,program-polska-kocha-swoje-dzieci-prof-alicji-chybickiej.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Prof-Alicja-Chybicka-kandyduje-do-Senatu-i-zapowiada-zdrowie-dzieci-mozna-poprawic,112417,14.html

http://stooq.pl/n/?f=511821

 
Prof. ALICJA CHYBICKA NA CZELE DRUŻYNY
niedziela, 11 września 2011 17:48

maraton

 

W niedzielę ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszył 29. Hasco-Lek Wrocław Maraton. Atrakcją tegorocznej edycji była ?Sztafeta Nadziei?, na czele której  stanęła pani prof. Alicja Chybicka. Sztafeta pobiegła w ramach akcji charytatywnej  na rzecz  budowy "Przylądka Nadziei" - nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.  W maratonie wzięło udział ponad trzy tysiące osób. Przed startem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachów z 11. września 2001 r. w Nowym Jorku.

 

sztafeta-0   maraton-1   maraton-2

 

www.naratunek.org/news.php?id=1&akt=193
www.wprost.pl/ar/261220/Wroclaw-biega-na-rzecz-dzieci-chorych-na-nowotwory/
www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/449183,kenijczyk-zwyciezca-wroclawskiego-maratonu,4,17,id,t,sm,sg.html#galeria-material

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 52