Święto Flagi
wtorek, 02 maja 2017 20:03

 
Platforma liderem sondaży
środa, 26 kwietnia 2017 00:00

 
Marsz Wolności
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:22

 
Trwają konsultacje Programu dla Wrocławia
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

Trwają konsultacje nowego Programu dla Wrocławia Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek (10 kwietnia br.) prof. Alicja Chybicka spotkała się ze środowiskami kobiecymi. Rozmowa przyniosła mnóstwo tematów i pomysłów na to, jak usprawnić codzienne życie we Wrocławiu.

Inauguracyjne spotkanie środowisk kobiecych z prof. Alicją Chybicką w ramach konsultacji społecznych, odbyło się w Klubie Lekarza we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim przedstawicielki kilkunastu organizacji.

Spotkanie udane, rozmowy dotyczyły spraw ważnych dla mieszkańców Wrocławia, jak rozwiązania komunikacyjne i przestrzenne, ograniczenie smogu, budowa spalarni, mieszkania komunalne, ale także dofinansowania in vitro z miejskich środków, czy parytetów w obsadzaniu stanowisk. Wszystkie ciekawe pomysły znajdą miejsce w Programie dla Wrocławia.

Więcej informacji na temat naszego nowego programu, którego treść konsultujemy z wrocławianami, znajdą Państwo >>TUTAJ<<.

 
Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera
piątek, 17 marca 2017 00:00

Platforma Obywatelska składa wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec Prezes Rady Ministrów i sposobu prowadzenia przez nią polityki, a także wobec każdego z ministrów wchodzących w skład tego destruktywnego rządu.

 

Złożenie wniosku zapowiedzieli Tomasz Siemoniak - Wiceprzewodniczący PO i Sławomir Neumann - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO podczas konferencji prasowej 17 marca w Sejmie. Decyzja o jego przygotowaniu została podjęta po kompromitacji rządu Beaty Szydło w Brukseli.

 

Przez 17 miesięcy rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadził politykę nieustannego podważania i naruszania reguł funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, jego zasad i wartości. Politykę, która wprost kwestionowała demokratyczny, społeczny i obywatelski dorobek III Rzeczpospolitej. Działanie wbrew polskiej racji stanu i wbrew woli suwerena to skandal. Każdy dzień funkcjonowania tego rządu to strata dla Polski.

 

Grzegorz Schetyna ma nasze pełne wsparcie, jako kandydat na premiera. Były wicepremier, Minister Spraw Zagranicznych oraz Marszałek Sejmu ma niezbędne kompetencje do bycia premierem - mówił Tomasz Siemoniak.

 

Mówimy nie:

  • łamaniu Konstytucji RP i standardów demokratycznych
  • niszczeniu sądownictwa konstytucyjnego
  • zamachowi na wymiar sprawiedliwości
  • ograniczaniu swobód i wolności obywatelskich
  • upolitycznieniu służby cywilnej
  • nepotyzmowi
  • skrajnemu partyjniactwu
  • zawłaszczaniu państwa przez politycznych nominatów
  • rujnowaniu dorobku polityki zagranicznej III RP

Wniosek wraz z pełnym uzasadnieniem możecie przeczytać tutaj.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 51