Marsz Wolności 6 maja
piątek, 05 maja 2017 20:18

58f72f5ced0a6www 540_360

6 maja w Warszawie Platforma Obywatelska, przy wsparciu wielu innych partii, organizacji i ruchów społecznych organizuje „Marsz Wolności”.

 

Po co jest ten Marsz?

Rok temu ulicami stolicy przeszedł największy marsz w historii Polski po 1989 r. Zorganizowała go Platforma Obywatelska pod hasłem: „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie zaniepokojeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i kierunkiem, w którym zmierza Polska.

Niestety hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, nie straciły nic ze swej aktualności. Wręcz przeciwnie. Rząd PiS zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę.

Chcemy, żeby „Marsz Wolności” był wielkim manifestem przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę – bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji, na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Pokażmy Europie, że większość Polaków nie podpisuje się pod tym, co na arenie międzynarodowej wyczynia rząd PiS. Polacy czują się Europejczykami, a europejskość, to praworządność. Przywiązanie do wartości europejskiej, to przywiązanie do takich wartości jak: państwo prawa, niezależne samorządy, niezależność sądownictwa, wsparcie dla organizacji pozarządowych, odpolityczniona edukacja, niezależne i wolne badania naukowe, silna i profesjonalna armia.

Jesteśmy narodem, odznaczającym się szczególnym umiłowaniem wolności. Gwarancją naszej wolności jest dziś Unia Europejska. Tu jest i będzie miejsce Polski.

Marsz Wolności popierają federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe. Zaangażowanie w promocje marszu zadeklarowali ludzie kultury, autorytety ze środowiska naukowego i prawniczego, celebryci. Dołącz do nas!


6 maja, sobota, godz. 13.00, Warszawa, Plac Bankowy.
Spotkajmy się na #MarszWolności. Pokażmy naszą jedność, siłę i determinację!

 
Święto Flagi
wtorek, 02 maja 2017 20:03

 
Platforma liderem sondaży
środa, 26 kwietnia 2017 00:00

 
Marsz Wolności
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:22

 
Trwają konsultacje Programu dla Wrocławia
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

Trwają konsultacje nowego Programu dla Wrocławia Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek (10 kwietnia br.) prof. Alicja Chybicka spotkała się ze środowiskami kobiecymi. Rozmowa przyniosła mnóstwo tematów i pomysłów na to, jak usprawnić codzienne życie we Wrocławiu.

Inauguracyjne spotkanie środowisk kobiecych z prof. Alicją Chybicką w ramach konsultacji społecznych, odbyło się w Klubie Lekarza we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim przedstawicielki kilkunastu organizacji.

Spotkanie udane, rozmowy dotyczyły spraw ważnych dla mieszkańców Wrocławia, jak rozwiązania komunikacyjne i przestrzenne, ograniczenie smogu, budowa spalarni, mieszkania komunalne, ale także dofinansowania in vitro z miejskich środków, czy parytetów w obsadzaniu stanowisk. Wszystkie ciekawe pomysły znajdą miejsce w Programie dla Wrocławia.

Więcej informacji na temat naszego nowego programu, którego treść konsultujemy z wrocławianami, znajdą Państwo >>TUTAJ<<.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 49