Nasze propozycje dla służby zdrowia.
wtorek, 24 października 2017 21:02

 
Polska Samorządna - poznajcie nasz program
sobota, 21 października 2017 00:00

To najważniejsze wybory samorządowe w historii. Zadecydują, czy samorząd terytorialny w Polsce w ogóle przetrwa. Dziś stoimy przed alternatywą: albo Polska scentralizowana, w której o wszystkim decyduje się przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, albo Polska samorządna, gdzie obywatele sami decydują o swoich małych ojczyznach.

My opowiadamy się za tym drugim modelem. Przedstawiamy wizję Polski samorządnej, skoncentrowanej na obywatelach i ich sprawach, w której żadna władza nikomu nie mówi, jak ma żyć, ale pomaga w rozwoju. Chcemy Polski silnej swoimi regionami, umiejącej wykorzystać ich unikalne przewagi i solidarnie wspierającej je tam, gdzie tego potrzeba. W Polsce samorządnej to człowiek jest na pierwszym miejscu. Nie abstrakcyjna transformacja i sztuczna modernizacja, ale właśnie człowiek.

Realizacja naszego programu jest rozpisana na kilka lat. Wybory samorządowe to tylko pierwszy, ale bardzo ważny krok.

Silne samorządy lepiej zadbają o bezpieczeństwo obywateli i czyste powietrze. Przejmą więcej odpowiedzialności za edukację, by zagwarantować dobre kształcenie wszystkim dzieciom. Samorządy zapewnią też większy dostęp do kultury oraz lepszą opiekę dla najsłabszych. Nikogo nie można zostawiać z tyłu.

Silne samorządy dostosują swoją pracę do oczekiwań obywateli, począwszy od zmian najbardziej oczywistych, takich jak dostosowanie czasu pracy urzędów do potrzeb mieszkańców. W całej administracji będzie obowiązywać jedna, naczelna zasada: to państwo dopasowuje się do obywatela, a nie na odwrót.

Zreformowane i wzmocnione finansowo samorządy będą mogły więcej zainwestować w transport publiczny, lepszą opiekę medyczną dla mieszkańców, powszechnie dostępną kulturę, odnowę centrów miast i modernizację obszarów wiejskich. Więcej pieniędzy w samorządach to także lepsze wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i stypendia dla młodych.

Decentralizacja i wzmocnienie samorządu, które dziś proponujemy, to początek budowy nowej Polski. Bardziej sprawiedliwej, dbającej o wszystkich obywateli i zarazem nowoczesnej, europejskiej. Chcemy, żeby za trzy dekady Polska była europejskim liderem wśród państw gwarantujących swoim obywatelom dobre, satysfakcjonujące życie w dobrze zorganizowanym społeczeństwie.

Budujmy taką Polskę wspólnie, już od dziś!

POBIERZ PROGRAM

 
Polska bez smogu – konsultacje projektu ustawy
wtorek, 10 października 2017 00:00

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy, która, dzięki której problem zanieczyszczenia powietrza zostanie rozwiązany w sposób kompleksowy.


Prezentacja założeń ustawy „Polska bez smogu” odbyła się w ubiegłym tygodniu w Sejmie. Projekt jest kompleksowy zapewnia finansowanie ochrony powietrza w wysokości 0,5% PKB co obecnie wynosi około 9 mld złotych rocznie. Wsparcie finansowe i ulgi dla osób, które zdecydują się na zmianę źródła ciepła i paliwa na bardziej ekologiczne oraz aspekt edukacyjny. W projekcie przewidziana jest również wielka inwentaryzacja wszystkich systemów grzewczych w Polsce.

Pierwsze konsultacje odbyły się w Sejmie, brali w nich udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się tematem ochrony środowiska. Kolejne odbyły się w szczególnym miejscu, którego problemem smogu dotyka szczególnie. W konsultacjach brali udział również eksperci, mieszkańcy i posłowie. W konsultacjach chodzi o zbudowanie szerokiego poparcia dla projektu i skorzystanie z doświadczenia innych przy pracach nad nim.

 

Po cyklu konsultacji złożymy projekt w Sejmie, prace nad nim będą testem dla PiS czy naprawdę chcą rozwiązywać problemy Polaków czy tylko zajmować się demagogią. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stornie Szefowej Gabinetu Środowiska w Gabinecie Cieni posłanki Gabrieli Lenartowicz.

 
Pomysł Platformy na gospodarkę
poniedziałek, 04 września 2017 20:11


Przedstawiamy konkretne propozycje jak wykorzystać dobrą koniunkturę, a przede wszystkim powstrzymać skutki katastrofalnej polityki PiS. Propozycję Platformy dla gospodarki to wsparcie dla wszystkich Obywateli.


 
Rocznica Porozumień Sierpniowych
czwartek, 31 sierpnia 2017 00:00

#PorozumieniaSierpniowe to jedno z najważniejszych wydarzeń naszej historii. Byliśmy przed tablicą upamiętniającą powstanie #SolidarnośćiJarosław Duda Aldona Młyńczak Joanna Augustynowska Renata Granowska Agnieszka Rybczak Sebastian Lorenc

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 52