Polska bez smogu – konsultacje projektu ustawy
wtorek, 10 października 2017 00:00

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy, która, dzięki której problem zanieczyszczenia powietrza zostanie rozwiązany w sposób kompleksowy.


Prezentacja założeń ustawy „Polska bez smogu” odbyła się w ubiegłym tygodniu w Sejmie. Projekt jest kompleksowy zapewnia finansowanie ochrony powietrza w wysokości 0,5% PKB co obecnie wynosi około 9 mld złotych rocznie. Wsparcie finansowe i ulgi dla osób, które zdecydują się na zmianę źródła ciepła i paliwa na bardziej ekologiczne oraz aspekt edukacyjny. W projekcie przewidziana jest również wielka inwentaryzacja wszystkich systemów grzewczych w Polsce.

Pierwsze konsultacje odbyły się w Sejmie, brali w nich udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się tematem ochrony środowiska. Kolejne odbyły się w szczególnym miejscu, którego problemem smogu dotyka szczególnie. W konsultacjach brali udział również eksperci, mieszkańcy i posłowie. W konsultacjach chodzi o zbudowanie szerokiego poparcia dla projektu i skorzystanie z doświadczenia innych przy pracach nad nim.

 

Po cyklu konsultacji złożymy projekt w Sejmie, prace nad nim będą testem dla PiS czy naprawdę chcą rozwiązywać problemy Polaków czy tylko zajmować się demagogią. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stornie Szefowej Gabinetu Środowiska w Gabinecie Cieni posłanki Gabrieli Lenartowicz.

 
Pomysł Platformy na gospodarkę
poniedziałek, 04 września 2017 20:11


Przedstawiamy konkretne propozycje jak wykorzystać dobrą koniunkturę, a przede wszystkim powstrzymać skutki katastrofalnej polityki PiS. Propozycję Platformy dla gospodarki to wsparcie dla wszystkich Obywateli.


 
Rocznica Porozumień Sierpniowych
czwartek, 31 sierpnia 2017 00:00

#PorozumieniaSierpniowe to jedno z najważniejszych wydarzeń naszej historii. Byliśmy przed tablicą upamiętniającą powstanie #SolidarnośćiJarosław Duda Aldona Młyńczak Joanna Augustynowska Renata Granowska Agnieszka Rybczak Sebastian Lorenc

 

 
Posiedzenie Kapituły konkursu Lodołamacze
środa, 30 sierpnia 2017 00:00

Kapituła Etapu Regionalnego Konkursu Lodołamacze 2017: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie.

 
Wizyta z podopiecznymi w Western City
sobota, 05 sierpnia 2017 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 51