#WszyscyZaŚląskiem
niedziela, 17 maja 2015 00:00

wksW zakończonomym remisem 1:1 spotkaniu Śląska Wrocław z Legią Warszawa z trybun Stadionu Wrocław WKS - w myśl zasady #WszyscyZaŚląskiem - profesor Alicja Chybicka oraz znani wrocławianie wspierali wrocławską drużynę. Jak spodobało się im starcie, w którym dwa "wojskowe" kluby podzieliły się punktami?

 
Alicja Chybicka Ambasadorem Wrocławia
środa, 22 kwietnia 2015 00:00

20150422 chybicka_ambasador_wroclawiaProfesor Alicja Chybicka została kolejnym „Ambasadorem Wrocławia”. Tytuł ten jest przyznawany od 2007 roku przez Gazetę Wyborczą ludziom, dzięki którym rośnie sława i prestiż Wrocławia. W środę, we wrocławskim Teatrze Muzycznym "Capitol" odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnienia.

 

Prof. Alicja Chybicka pełni funkcję między innymi prezesem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, jest laureatką Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka, a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci.

 

W latach ubiegłych tytuły „Ambasadora Wrocławia” odbierali: niemiecki historyk Gregor Thum, pisarz Marek Krajewski, Władysław Frasyniuk i Bogdan Zdrojewski, norweska artystka Bente Kahan, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego, biznesmen Leszek Czarnecki, Dyrektor Opery Wrocławskiej Ewa Michnik oraz Karol Modzelewski.

 

więcej: gazeta.pl oraz facebook.com

 
Wyśpiewali pół miliona
wtorek, 31 marca 2015 00:00

fullKoncert Nadziei co roku przyciąga nie tylko miłośników doskonałej muzyki, ale również ludzi, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym. W tym roku tak hojnie wsparli Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, że na jej konto wpłynęło aż pół miliona złotych. To rekord w skali kraju!

Fundacja już po raz szósty zorganizowała Koncert Nadziei na rzecz swoich podopiecznych. Wśród publiczności, która po brzegi wypełniła wczoraj Teatr Muzyczny Capitol byli między innymi prezesi niemal wszystkich największych dolnośląskich firm, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, profesor Alicja Chybicka, szefowa kliniki onkologii dziecięcej. Z roku na rok darczyńcy coraz hojniej wspierają Fundację podczas tego wyjątkowego wieczoru. Tym razem udało się ponad dwukrotnie pobić ubiegłoroczny, rekordowy wynik. Dzięki wsparciu sponsorów podczas Koncertu na konto fundacji wpłynęło aż pół miliona złotych! To wynik unikatowy na skalę kraju, bo nikomu, na żadnym wydarzeniu artystycznym nie udało się do tej pory zebrać aż takiej kwoty.

 

Przyjaciele mają głos

 

Gala na rzecz małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej jest też wyjątkowa z innego powodu. To jedyny taki koncert w Polsce, podczas którego na scenie występują Przyjaciele Fundacji. Jego unikatowa formuła zakłada bowiem, że w pierwszej części w rolę wokalistów i muzyków wcielają się przedstawiciele banków, korporacji i firm, wspierających dzieci chore na raka. W tym roku swoje talenty muzyczne zaprezentowali pracownicy aż 12 sponsorów.

Na scenie niemal przez cały czas błyszczał zespół Impel Band, który reprezentował głównego sponsora całego wieczoru, czyli firmę IMPEL S.A. Serca widzów szturmem zdobył Jan Michalak z Erbudu, czyli firmy, która nie tylko buduje Przylądek Nadziei, ale i hojnie wspiera Fundację. Pan Jan brawurowo zaśpiewał piękną balladę z filmu „Uwierz w ducha”. Z ogromnym aplauzem spotkały się wzruszające występy Justyny Szewczyk reprezentującej firmę Bodzio, Małgorzaty Bruś-Atamańczuk, która na co dzień pracuje w banku Santander i Darii Cybuli, pracowniczki firmy Kruk S.A. Furorę zrobiły też pełne ekspresji wykonania Teresy Kachniarz, dyrektora z Raiffeisen Polbank i Iryny Gerus, przedstawicielki firmy Impel S.A. W pamięci widzów zapisze się też występ Damiana Szewczyka, wrocławskiego strażnika miejskiego, który wykonał utwór „Demony wojny”. Wyjątkową parę na scenie stworzyli pracownicy Credit Suisse – Małgorzata Mazurek i Vincezo Caggiula, którzy wystąpili w duecie z pamiętnego musicalu „Grease”. Pokazem prawdziwej solidarności był również występ podczas piosenki z filmu „Pół żartem, pół serio”. Przy jej wykonaniu współpracowali muzycy z dwóch firm – na perkusji grał Tomasz Szarzyński z firmy Amazon, a przy mikrofonie wystąpiła Krystyna Anna Sukiennik z EFL.

Pierwszą część Koncertu zakończyła Anna Kowalewska z banku Credit Agricole.

 

Nagroda za Przylądek

 

Jednym z najbardziej wzruszających momentów Koncertu Nadziei była chwila, w której wyjątkowym odznaczeniem został uhonorowany Grzegorz Dzik, przewodniczący rady społecznej Fundacji. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wręczył mu medal „Zasłużony dla Wrocławia”. Jest on wyrazem uznania za jego działalność charytatywną i zainicjowanie budowy Przylądka Nadziei, nowoczesnej kliniki dla dzieci chorych na raka która powstaje we Wrocławiu. Grzegorz Dzik był jej pomysłodawcą i przez kilka ostatnich lat był zaangażowany w realizację tego projektu.

 

Tym wyrazistym akcentem rozpoczęła się druga część Koncertu podczas której wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny filmowej i teatralnej. Podczas występów towarzyszyła im doskonała orkiestra symfoniczna „The Film Harmony Orchestra” pod kierunkiem Marcina Mirowskiego. Każdy z artystów zaprezentował własną interpretację największych hitów muzyki filmowej - Zbigniew Zamachowski brawurowo zaśpiewał „My rifle, my pony and me” z westernu Rio Bravo, Emilia Komarnicka przeniosła widzów w bajkowy świat Pana Kleksa za sprawą utworu „Meluzyna”, a Kacper Kuszewski w duecie z Kasią Mirowską porwali widzów w utworze „She’s like the wind” z romansu „Dirty dancing”. Prawdziwą furorę wśród publiczności wywołał Artur Barciś, który w iście teatralnym stylu wykonał utwór na motywach piosenki „Money” z filmu „Kabaret”. Jego bezbłędna dykcja w arcytrudnym utworze, wyrazisty sceniczny makijaż, słomkowy kapelusz, wzorzysty krawat i przede wszystkim gestykulacja, w którą włożył całe serce na długo pozostaną widzom w pamięci. Na koniec w melancholijny nastrój wprawiła wszystkich Anna Dereszowska swoim niespotykanie wzruszającym wykonaniem ballady „Uciekaj moje serce” z serialu Jan Serce.

 

Licytowali z sercem

 

Na sam koniec Koncertu Nadziei emocje sięgnęły zenitu podczas licytacji niezwykłej harfy przywiezionej przez ambasadorkę budowy Przylądka Nadziei - Martynę Wojciechowską z Etiopii Cena wywoławcza wynosiła tysiąc złotych, ale błyskawicznie poszybowała w górę ostatecznie osiągając ostatecznie aż … 50 tysięcy złotych. To niejedyna niespodzianka, jaką widzom Koncertu sprawiła znana podróżniczka. Nie mogła ona co prawda wziąć osobiście udziału w Koncercie, ale nagrała filmik z pozdrowieniami dla uczestników tej wyjątkowej gali. Na filmie przekazała fundacji czek na 50 tysięcy złotych na wyposażenie Przylądka Nadziei. Pieniądze te dziennikarka przekazała Fundacji z własnych, prywatnych środków.

 

W sumie dzięki wsparciu sponsorów, sprzedaży biletów na Koncert, losów na loterię udało się zebrać aż pół miliona złotych. Cały dochód z tegorocznego Koncertu Nadziei zostanie przeznaczony na leki dla chorych maluchów i wyposażenie „Przylądka Nadziei”, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, który powstaje we Wrocławiu z inicjatywy Fundacji.

 

źródło i więcej zdjęć: naratunek.org

 
Minęła 20 w TVP Info
wtorek, 17 marca 2015 00:00

1 stycznia wszedł w życie tzw. pakiet onkologiczny. Miał usprawnić leczenie chorych na raka. Lekarze i pacjenci coraz częściej zgłaszają do niego uwagi. O funkcjonowaniu pakietu w programie Minęła 20 na antenie TVP Info mówiła profesor Alicja Chybicka.

Zapis audycji

 
Kobiety Medycyny 2015
wtorek, 24 lutego 2015 14:11

km2015

Z przyjemnością informujemy, że profesor Alicja Chybicka została nominowana przez redakcję Portali Medycznych do tytułu Kobiety Medycyny 2015.

 

To już druga edycja plebiscytu Kobiety Medycyny organizowanego przez redakcję Portali Medycznych, a odbywającego się pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na kandydatki oddano łącznie ponad 18 tysięcy głosów.

 

Laureatki plebiscytu Kobiety Medycyny 2015 zostaną wybrane w głosowaniu internautów. Każdy z nich może oddać 3 głosy - jeden głos na jedną kandydatkę. Głosowanie trwa na stronie www.kobietymedycyny.pl od 6 lutego do 5 marca.

 

Na tej samej stronie dostępny jest także pełny regulamin plebiscytu oraz uzasadnienie nominacji dla poszczególnych kandydatek.

Serdecznie zachęcamy do rozpropagowania tej informacji jak również do samego głosowania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33