Minęła 20 w TVP Info
wtorek, 17 marca 2015 00:00

1 stycznia wszedł w życie tzw. pakiet onkologiczny. Miał usprawnić leczenie chorych na raka. Lekarze i pacjenci coraz częściej zgłaszają do niego uwagi. O funkcjonowaniu pakietu w programie Minęła 20 na antenie TVP Info mówiła profesor Alicja Chybicka.

Zapis audycji

 
Kobiety Medycyny 2015
wtorek, 24 lutego 2015 14:11

km2015

Z przyjemnością informujemy, że profesor Alicja Chybicka została nominowana przez redakcję Portali Medycznych do tytułu Kobiety Medycyny 2015.

 

To już druga edycja plebiscytu Kobiety Medycyny organizowanego przez redakcję Portali Medycznych, a odbywającego się pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na kandydatki oddano łącznie ponad 18 tysięcy głosów.

 

Laureatki plebiscytu Kobiety Medycyny 2015 zostaną wybrane w głosowaniu internautów. Każdy z nich może oddać 3 głosy - jeden głos na jedną kandydatkę. Głosowanie trwa na stronie www.kobietymedycyny.pl od 6 lutego do 5 marca.

 

Na tej samej stronie dostępny jest także pełny regulamin plebiscytu oraz uzasadnienie nominacji dla poszczególnych kandydatek.

Serdecznie zachęcamy do rozpropagowania tej informacji jak również do samego głosowania.

 
Akcja „Parlament na szczyt dla dzieci” potrwa do 9 maja 2015 r.
czwartek, 05 lutego 2015 00:00

Na konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie 5 lutego 2015 r. - po powrocie z wyprawy na Kilimandżaro - senator Alicja Chybicka poinformowała, że akcja „Parlament na szczyt dla dzieci” potrwa do 9 maja br. i zakończy się charytatywnym balem. „Wejście na najwyższy szczyt Afryki to dla nas duży sukces, mam nadzieję, że przełoży się on na pomoc chorym dzieciom” – dodała inicjatorka akcji.

 

Wyprawa charytatywna parlamentarzystów zdobyła szczyt Kilimandżaro (5895 m) 28 stycznia br. Himalaista Tomasz Kobielski, który poprowadził wyprawę, opowiadał, że atak szczytowy odbył się nocą, parlamentarzyści maszerowali w trudnych warunkach, było zimno, grupa była liczna i pod względem kondycji na różnym poziomie. Pomimo niedogodności tylko dwóm osobom nie udało się dotrzeć na szczyt. Kobielski podkreślił, że jest dumny z doprowadzenia tak niezwykłej grupy prawie całej do celu. „Już od początku każdy z uczestników miał świadomość, że to nie jest wycieczka, ale ogromny wysiłek” – dodał.

 

Parlamentarzyści podzielili się wrażeniami z wyprawy. Senator Ireneusz Niewiarowski był zaskoczony poziomem trudności trekkingu. Szczególnie odczuł dwa etapy wspinaczki, pierwszy, bo było bardzo gorąco, i ostatni, gdy nocą i w zimnie pokonywał najtrudniejszy odcinek. Poseł Adam Kępiński podkreślił, że grupa udowodniła, że można dać dobry przykład i walczyć o słuszne sprawy. Posłanka Bożena Kamińska podziękowała senator Alicji Chybickiej za to, że zmobilizowała parlamentarzystów, aby w szczytnym celu poświęcili swój urlop, środki i zdrowie. Posłance Ligii Krajewskiej jako osobie niepełnosprawnej było szczególnie trudno wejść. Jak mówiła, zdobycie szczytu to piękne wspomnienie i dowód na to, że wszyscy mogą pokonać trudności - nawet ci, co chorują - gdy tylko uwierzą w swoje możliwości. „Warto pokonać samego siebie, warto wierzyć, że jeśli postawi się sobie wyzwanie, to można mu sprostać” – podkreśliła. Posłankę Zofię Czernow długa wędrówka już od pierwszego dnia nauczyła pokory, a cel wyprawy mobilizował do pokonania własnych słabości. Posłanka Maria Janyska podczas wielokilometrowej wędrówki wyobrażała sobie, że takie Kilimandżaro codziennie pokonują dzieci, dla których wyprawa wyruszyła, a także ich bliscy, którzy się nimi opiekują.

 

Uczestnicy akcji charytatywnej „Parlament na szczyt” po raz kolejny zaapelowali o pomoc dla chorych dzieci. Beneficjentami akcji są podopieczni Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci w śpiączce w klinice „Budzik” założonej przez Fundację „Akogo?”, podopieczni Fundacji „Polsat”, dzieci niepełnosprawne będące pod opieką Fundacji „Promyk Słońca”, a także dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej. Wszyscy, którzy zechcą je wesprzeć, mogą do 9 maja br. wysłać specjalnego smsa o treści "Pomagam" na nr 72 792 lub wpłacić pieniądze na nr konta: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 - z dopiskiem: "Kilimandżaro".

 

Relacja z wyprawy jest zamieszczona na senackim profilu na Facebooku. W Sali Kolumnowej Sejmu zorganizowano koncert Ewy Błaszczyk, która w ten sposób chciała podziękować za pomoc dla podopiecznych fundacji.

 
Wyprawa „Parlament na szczyt dla dzieci” zdobyła Kilimandżaro
środa, 28 stycznia 2015 00:00

szczytWyprawa charytatywna parlamentarzystów zdobyła szczyt Kilimandżaro (5895 m). „Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, odpoczywamy w obozie na 4500 m. Dzisiaj schodzimy jeszcze niżej o 600 m”- poinformował 28 stycznia 2015 r. Tomasz Kobielski, himalaista, który prowadzi grupę parlamentarzystów.

 

Na konferencji prasowej zorganizowanej w przeddzień wylotu do Afryki parlamentarzyści apelowali o wspieranie akcji, której beneficjentami są podopieczni Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci w śpiączce w klinice „Budzik” założonej przez Fundację „Akogo?”, podopieczni Fundacji „Polsat”, dzieci niepełnosprawne będące pod opieką Fundacji „Promyk Słońca”, a także dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej. Jak powiedziała senator Alicja Chybicka, inicjatorka akcji, „chore dzieci codziennie zmagają się z wieloma trudnościami. Namiastką ich wysiłku jest górska wspinaczka. Wspinając się, uświadamiamy sobie swoje słabości i staramy się iść dalej, pokonując je”.

 

Parlamentarzyści uczestniczą w trekkingu w ramach urlopu i każdy z nich sam pokrywa koszty swojego udziału w wyprawie. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć charytatywny cel, mogą wysłać specjalnego smsa o treści "Pomagam" na nr 72 792 lub wpłacić pieniądze na nr konta: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 - z dopiskiem: "Kilimandżaro". Relacja z wyprawy jest zamieszczona na senackim profilu na Facebooku.

 

Wyprawa, nad która patronat objęli marszałek Sejmu Radosław Sikorski i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, potrwa do 3 lutego br. Jej uczestnicy spotkają się także z parlamentarzystami z Tanzanii oraz złożą wizytę na cmentarzu wygnańców polskich w Tengeru.

 

W składzie grupy parlamentarzystów są senatorowie: Anna Aksamit, Alicja Chybicka, Robert Dowhan, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Ireneusz Niewiarowski, Witold Sitarz, Grażyna Sztark oraz posłowie: Zofia Czernow, Maria Janyska, Bożena Kamińska, Adam Kępiński i Ligia Krajewska. Wyprawę czynnie wspierają senatorowie Helena Hatka i Andrzej Szewiński oraz posłowie Krystyna Kłosin i Monika Wielichowska. Wraz z parlamentarzystami na szczyt weszła Ewa Wachowicz reprezentująca Fundację Polsat.

 
Parlament na szczyt dla dzieci
środa, 21 stycznia 2015 21:11

W czwartekparlament wyrusza charytatywna wyprawa na Kilimandżaro "Parlament na szczyt dla dzieci". Dziś odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed wylotem uczestników do Tanzanii.

Wzięli w niej udział parlamentarzyści - uczestnicy wyprawy z senator Alicją Chybicką oraz himalaista Tomasz Kobielski. Dołączyła do nich Ewa Wachowicz, która razem z nimi wejdzie na szczyt. Była również Ewa Błaszczyk, przedstawicielka fundacji "Akogo?"
Wszyscy oni zaapelowali o wsparcie akcji. Zaśpiewali specjalnie na tę okazję napisaną przez Jacka Cygana i Jerzego Filara piosenkę.

Zapraszamy do oglądania relacji z konferencji: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transKonf.xsp?unid=D9A81620ACBA7EB5C1257DCE00454CB7

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33