Zdrowym być i więcej nic
niedziela, 04 października 2015 00:00

"Zdrowym być i więcej nic" – pod takim hasłem, w niedzielę 4 października, odbył się festyn o tematyce profilaktyki onkologicznej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Jaworze. Na festyn mieszkańców zaprosili wspólnie dyrektor Przychodni Rejonowej w Jaworze Joanna Strączek, wiceprezes Jaworskiego Centrum Medycznego Waldemar Malinowski oraz burmistrz Jawora Emilian Bera.


Gościem honorowym uroczystości była prof. Alicja Chybicka, która chętnie wsparła pomysł organizatorów festynu - przeprowadzenia badań w zakresie profilaktyki onkologicznej u jaworskich dzieci.


Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 1 082,14 zł Ponadto wolontariuszki pozyskały 24 potencjalnych dawców szpiku. Fot. Krystyna Januszyk.

 
Marszałek Sejmu odwiedziła klinikę prof. Chybickiej
niedziela, 13 września 2015 00:00

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z dziećmi i rodzicami przebywającymi w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul Bujwida.

 

Klinika była jednym z przystanków dwudniowej wizyty Pani Marszałek na Dolnym Śląsku. Jak wyjaśniała dziennikarzom, chce tu poznać niezwykłe miejsca i niezwykłych ludzi - takich jak klinika przy Bujwida i tworzący ją zespół. Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała ogromną determinację i zaangażowanie personelu, który chce pomagać dzieciom w najcięższych chorobach. Marszałek Sejmu na filmie promocyjnym zobaczyła warunki, w których klinika funkcjonować będzie już za kilka tygodni - Przylądek Nadziei zrobił na niej duże wrażenie. Podkreślała, że jego powstanie jest efektem pracy zespołowej, bo budowa możliwa była dzięki pieniądzom rządowym, unijnym i ogromnemu zaangażowaniu społecznemu, a przede wszystkim ogromnej determinacji pracowników szpitala - z prof. Alicją Chybicką na czele.

 

Pani Marszałek odwiedziła poszczególne oddziały kliniki, rozmawiała z przebywającymi tam dziećmi i rodzicami. Ich postawa - sposób, w jaki radzą sobie z chorobą i pogoda ducha wywarła na niej ogromne wrażenie. Poza prof. Alicją Chybicką i pracownikami kliniki Małgorzatę Kidawę-Błońską przywitali też Prorektor ds. Nauki prof. Zygmunt Grzebieniak oraz dyrektor SPSK1 Piotr Nowicki. "To wyjątkowe miejsce" - podkreślała na pożegnanie Marszałek Kidawa-Błońska.

 

umed.pl

 
Biegnij po nadzieję 2015
niedziela, 13 września 2015 00:00

3 września nasza Fundacja wzięła udział w sztafecie charytatywnej ,,Biegnij po nadzieję”, organizowanej w ramach 33. Wrocław Maraton. Sztafetę otworzyła prof. Alicja Chybicka, kierująca Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz poseł Marcin Zieliński, a na zmianach pałeczkę przejmowali kolejni zawodnicy.

 

Celem przyświecającym sztafecie było zebranie jak największej ilości środków na rzecz dzieci chorych na choroby nowotworowe i wyposażenie „Przylądka Nadziei” - nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Każdy uczestnik sztafety został darczyńcą opłaty startowej wysokości 200 zł, które w całości wspierają realizację celów Fundacji. Dodatkowo podczas całego maratonu odbywały się kwesty wolontariackie, a każdy, kto wrzucił do puszki choćby parę groszy, otrzymywał drobny upominek.

 

Trasa sztafety przebiegła ulicami Wrocławia i podzielona została na 43 jednokilometrowe odcinki, które uczestnicy pokonali w odpowiednim dla siebie tempie, przekazując w wyznaczonych punktach specjalnie przygotowaną przez małych pacjentów pałeczkę.

 

Niemal setka uczestników pokonała dystans w 4h i 15 minut. Wbiegając na metę każdy miał uśmiech na twarzy, a w sercu nadzieję, że duch sportowej rywalizacji doda sił dzieciom, walczącym z chorobą nowotworową.

 

naratunek.org

 
Wielkie otwarcie Przylądka Nadziei
poniedziałek, 07 września 2015 00:00

Do Przylądka Nadziei w ciągu najbliższych tygodni przeniosą się mali pacjenci wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Jest ona największym dziecięcym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce – wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku przeprowadzanych u dzieci w naszym kraju. Od dziś będzie również najnowocześniejszym.

W szpitalu będą leczone dzieci nie tylko z Dolnego Śląska, lecz także z pozostałych województw. Rocznie to nawet dwa tysiące małych pacjentów z chorobą nowotworową z całej Polski.

Przylądek Nadziei jest efektem współpracy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Fundacja pokryła koszt zaprojektowania nowego szpitala. Realizacja projektu została sfinansowana ze środków Priorytetu XII Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wdrażanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz dzięki dotacji od Ministra Zdrowia. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

 

Więcej informacji i zdjęć:

Gazetawroclawska.pl 

Radio Wrocław

Onet.pl

Telewizja Polska

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Przylądek Nadziei

 
Korowód Nadziei 2015
sobota, 05 września 2015 00:00

5 września, zgodnie z zapowiedziami, odbył się uroczysty ,,Korowód Nadziei”, który na kilka godzin zmienił oblicze miasta!

Barwna parada, zorganizowana przez fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” przy współpracy ze Strażą Miejską Wrocławia przemaszerowała ulicami Wrocławia. Wzięło w niej udział kilkuset uczestników, m.in. członkowie Patrolu Konnego Straży Miejskiej, ułani i jeźdźcy wojskowi w paradnych strojach, wieloosobowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej z Wrocławia, szkoły z Dolnego Śląska, zespoły taneczne, a także zdrowe dzieci, którym udało się pokonać nowotwór oraz wielu Przyjaciół Kliniki i fundacji. Około 16.30 korowód na czele z naszą Ambasadorką Martyna Wojciechowska w asyście wozów policyjnych i ku zainteresowaniu przechodniów dotarł na Rynek, gdzie zebrani goście mogli podziwiać popis zespołów tanecznych.

Punktem kulminacyjnym był występ zespołu Jose Torresa, który rozgrzał publiczność zgromadzoną na Rynku.

 

Więcej informacji, galeria zdjęć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35