Zawsze jestem gotowa, aby wesprzeć projekty Platformy Obywatelskiej
poniedziałek, 16 stycznia 2017 20:53

Wybory prezydenta Wrocławia 2018 i szykowany przez PiS zamach na polską samorządność - to tematy, którym była poświęcona konferencja prasowa w siedzibie wrocławskiej PO. Z dziennikarzami spotkał się przewodniczący partii Grzegorz Schetyna i prof. Alicja Chybicka.

 

W wyborach samorządowych w 2018 r. we Wrocławiu nie wystartuje Rafał Dutkiewicz, sprawujący urząd od 2002 r. Jak podsumował przewodniczący Grzegorz Schetyna, to oznacza, że za dwa lata zakończy się pewna epoka w historii Wrocławia.

 

Platforma Obywatelska wystawi w tych wyborach własnego kandydata. Nazwisko osoby, która weźmie udział w wyścigu wyborczym, zostanie wyłonione po konsultacjach społecznych. Obejmą one ruchy miejskie, rady osiedla, organizacje pozarządowe i inne grupy zaangażowane w życie polityczne Wrocławia.

 

- Wszystko po to, aby nasz kandydat miał jak najszersze poparcie wielu środowisk we Wrocławiu - tłumaczył przewodniczący Grzegorz Schetyna. Lider PO wypowiadał się z uznaniem o pracy prof. Alicji Chybickiej: zarówno dla Wrocławia i pacjentów, którymi się opiekuje jako lekarz, jak też w Sejmie.

 

Prof. Alicja Chybicka powiedziała zaś, pytana o swój ewentualny start w wyborach prezydenta Wrocławia jako kandydatka PO: - Trwają rozmowy w tej sprawie. Zawsze jestem gotowa, aby wesprzeć projekty Platformy Obywatelskiej.