Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

Z inicjatywy Wicemarszałka Michała Kamińskiego w Senacie 24 stycznia 2020 r. odbył się noworoczny koncert kolęd w wykonaniu chóru dziewczęcego Il Canto Magnificat. Wśród gości obecni byli  Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, Wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka, samorządowcy.

Koncert rozpoczęła kolęda „My też pastuszkowie”. W trakcie tego noworocznego spotkania Marszałek Tomasz Grodzki i Wicemarszałek Michał Kamiński złożyli noworoczne życzenia zebranym gościom. Wskazali na znakomitą atmosferę spotkania i dziękowali gościom za obecność.  Na zakończenie wspólnie z chórem  uczestnicy spotkania wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem.”

Chór dziewczęcy Il Canto Magnificat powstał w 2000 roku. Założycielką i stałym dyrygentem chóru jest Marta Zamojska-Makowska. Do chóru należą dziewczynki ze Starej-Miłosnej, Wesołej i Sulejówka.. Chór zdobył szereg nagród, oprócz tego ma za sobą wiele znakomitych koncertów w tym dla Ojca Świętego, koncert w Kancelarii Prezydenta, w Filharmonii Narodowej.