Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej ogłasza 7. edycję konkursu „List do Taty”. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Konkurs jest organizowany w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu.

Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tato, która może mieć formę listu do ojca (formularze konkursowe, na których praca musi być napisana, udostępniają szkołom biura senatorskie). Konkurs będzie przeprowadzony w szkołach w czerwcu 2023 r.

Prace uczniów z okręgu wyborczego senatora, który zgłosił się do udziału w organizacji konkursu, przesyłane są przez szkoły do właściwego biura senatorskiego i oceniane przez jury powoływane przez senatora. Jury wyłania zwycięzcę etapu okręgowego, którego praca przesyłana jest następnie do senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej i bierze udział w etapie ogólnopolskim konkursu. Spośród prac laureatów okręgowych jury powoływane przez przewodniczącego komisji wyłania trzy zwycięskie prace. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Senacie we wrześniu 2023 r., w której udział wezmą senatorowie oraz laureaci i ich opiekunowie.

Pytania w sprawach organizacyjnych należy kierować do sekretariatu Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej (e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 22-694-91-80).

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Senatu