Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

Serdeczne podziękowania za akcję bezpłatnych konsultacji medycznych dla dzieci w Gabinecie Prezydenta Wrocławia. Panu Jackowi Sutrykowi za udostępnienie swojego miejsca pracy, a moim koleżankom prof. Annie Noczyńskiej i prof. Danucie Zwolińskiej za poświęcony czas i wkład w profilaktykę dzieci z Wrocławia. Akcja ma charakter w pełni charytatywny. Udało się nam przebadać 34 dzieci. Zgłoszeń wpłynęło ponad 220. To pokazuje jak ważne i potrzebne są takie akcje. Kolejne edycje w najbliższym możliwym czasie. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc.

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej ogłasza 7. edycję konkursu „List do Taty”. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Konkurs jest organizowany w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu.

Święto Straży Marszałkowskiej jest obchodzone 20 maja na mocy ustawy uchwalonej w 2018 r. Zgodnie z jej przepisami Straż Marszałkowska jest umundurowaną i uzbrojoną formacją, wykonującą obowiązki w zakresie ochrony Sejmu i Senatu. Wśród jej zadań wymienia się m.in. ochronę terenów, obiektów i urządzeń będących w zarządach kancelarii: Sejmu i Senatu, kontrolę pirotechniczno-radiologiczną osób, pojazdów, terenów i obiektów Sejmu i Senatu; zapewnienie bezpieczeństwa osobom tam przebywającym oraz w miejscach posiedzeń: Zgromadzenia Narodowego, Sejmu i Senatu; wydawanie przepustek wykrywanie urządzeń podsłuchowych na terenach, w obiektach i urządzeniach będących w zarządzie obu kancelarii; udział w ceremoniale powitań i pożegnań podczas wizyt parlamentarnych oraz w asystach honorowych.

W Urzędzie Miasta w Głubczycach 23 marca 2023 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu poświęcone realizacji unijnej strategii „Od pola do stołu”. Zdaniem Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego, który uczestniczył w posiedzeniu zmierzamy w dobrym kierunku, ale jesteśmy na początku wdrażania tej polityki.