Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ

W Urzędzie Miasta w Głubczycach 23 marca 2023 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu poświęcone realizacji unijnej strategii „Od pola do stołu”. Zdaniem Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego, który uczestniczył w posiedzeniu zmierzamy w dobrym kierunku, ale jesteśmy na początku wdrażania tej polityki.

W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Sprawował mandat posła na Sejm VI i VII kadencji oraz posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz swojej małej śląskiej ojczyzny.

Pandemia, profilaktyka i służba zdrowia - to tematy kolejnego spotkania w ranach Forum Dolny Śląsk. Serdecznie zapraszam!

„Nie ma lepszej osoby, na poglądach której możemy się oprzeć, niż Janusz Korczak – jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów, który przez całe swoje życie dawał przykład, jak traktować dzieci i młodzież, edukował i wskazywał kierunek, w którym także my dziś powinniśmy podążać” – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, otwierając 20 października br. w Senacie Międzynarodową Konferencję Korczakowską pt. „Janusz Korczak i dzieci. Lekcja przeszłości i nadziei w 80. rocznicę śmierci Janusza Korczaka”.